Strona głównaUrodaJak dbać o włosy w odcieniu zimnego blondu?

Jak dbać o włosy w odcieniu zimnego blondu?

Zimne odcienie blondu są szczególnie wymagające, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Niewiele trzeba, by na włosach platynowych lub popielatych pojawiły się ciepłe pasma. Co robić, jakich błędów nie popełniać? Poniższy poradnik odpowie na najważniejsze pytania.

Jak wyglądają włosy w odcieniu zimnego blondu?

Zimny blond – jaki to kolor? To pytanie pojawia się w internetowych wyszukiwarkach bardzo często. Od razu trzeba rozwiać pierwszą nieścisłość: zimny blond to nie tyle kolor, co grupa kolorów, które są pozbawione ciepłych odcieni i refleksów. Będzie to więc platynowy blond, szary blond, popielaty blond. Wszystkie te odcienie mogą występować w wersji jasnej, średniej lub ciemniej, więc tak naprawdę wersji zimnego blondu jest dużo.

Gdyby chcieć w jakikolwiek sposób zobrazować zimny blond, najłatwiej przywołać wizerunek Elsy z Krainy Lodu. Jej odcień włosów to niemal modelowa definicja zimnego blondu.

Dlaczego zimny blond staje się ciepły?

Blond pigmenty są bardzo małe i najszybciej wypłukują się z włosów. Mówiąc brutalnie: farba się zmywa i odsłania naturalny kolor włosów. Jeśli masz włosy w kolorze ciepłego blondu, rude lub brązowe, jest więcej niż pewne, że wcześniej czy później twój chłodny blond znacząco się ociepli.

Pojawianie się ciepłych refleksów na włosach zafarbowanych na chłodny blond może też być efektem ich niewłaściwej pielęgnacji. Używasz odżywek lub szamponów do włosów farbowanych na blond? Jeśli zawierają wyciąg z rumianku lub kurkumy, to masz odpowiedź na swoje pytanie. Wbrew pozorom nie każda odżywka do włosów blond nadaje się do jego chłodnych odcieni.

Jak dbać o zimny blond na włosach?

Jest i dobra wiadomość. Jeśli będziesz regularnie dbać o włosy przefarbowane na zimny blond, uda się utrzymać ten kolor dłużej. Co będzie potrzebne? Na pewno odżywki, tonery i płukanki z niebieskimi bądź fioletowymi pigmentami, które neutralizują ciepłe refleksy.

Przede wszystkim jednak trzeba zwrócić uwagę na regularność i konsekwencję. Maski i płukanki powinny być stosowane przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu można zapobiec pojawieniu się ciepłych pasm w chłodnym blondzie.

Warto też zaprzyjaźnić się z niebieskim i fioletowym szamponem, i używać ich regularnie, ale nie codziennie.

Niebieski szampon to propozycja dla brunetek, które postanowiły przefarbować włosy na zimny blond. Fioletowy lepiej sprawdzi się u „ciepłych blondynek”.

Komu pasuje zimny blond?

Zimny blond to gama zdecydowanych odcieni i nie każdemu będzie w nich do twarzy. Po zimny blond mogą sięgnąć naturalne blondynki, osoby o jasnej karnacji i zielonych bądź niebieskich oczach.

Jeśli chodzi o stylizacje pasujące do zimnego blondu, to po raz kolejny warto zerknąć na Elsę z Arendelle. W jej garderobie przeważały chłodne zielenie, odcienie turkusowego, morskiego, błękit i fiolet.

Zimny blond nie będzie pasował osobom o ciemnej karnacji. Powinny z niego zrezygnować też osoby o problematycznej cerze, w szczególności trądzikowej i naczynkowej, bo wszelkie niedoskonałości staną się doskonale widoczne. Warto też pamiętać, że chłodny blond optycznie zaokrągla twarz i wyostrza jej rysy. Jeśli szukamy sposobu na złagodzenie wizerunku, lepiej wybrać ciemniejsze odcienie farb do włosów.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane