Strona głównaUrodaCo Na Zmarszczki Po 50 Roku Życia? Poznaj Najlepsze Produkty

Co Na Zmarszczki Po 50 Roku Życia? Poznaj Najlepsze Produkty

Jeśli masz ponad 50 lat i chcesz wyglądać młodziej, powinieneś spróbować różnych produktów do pielęgnacji skóry, które pomagają zmniejszyć zmarszczki. Produkty te mogą obejmować krem nawilżający, wypełniacz i złuszczanie. Ale powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Twojej skóry. Po tym wszystkim, jesteś już w obliczu konsekwencji zbyt dużej ekspozycji na słońce. Ponadto, powinnaś nosić kapelusz z szerokim rondem, gdy jesteś na zewnątrz. Co więcej, stosowanie retinoidów w produktach do pielęgnacji skóry może zapobiec zmarszczkom, a witamina C z pożywienia również pomoże.

Złuszczanie

Kiedy kobieta wchodzi w wiek czterdziestu lat, jej rutyna pielęgnacji skóry znacznie się zmienia. Zaczyna zauważać głębokie linie i zmarszczki, plamy posłoneczne i marszczącą się teksturę. W związku z tym wiele kobiet dokonuje ponownej oceny swoich zabiegów pielęgnacyjnych, aby rozwiązać problemy związane ze starzeniem się skóry. Aby ich rutyna była bardziej skuteczna, eksperci od pielęgnacji skóry przedstawiają swoje najlepsze wskazówki dotyczące skóry dojrzałej. Oto niektóre z nich:

Prawidłowe złuszczanie skóry nada jej bardziej młodzieńczy wygląd. Pomaga również zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Chociaż ważne jest, aby regularnie złuszczać skórę, kluczowe jest również, aby być z tym delikatnym. Złuszczanie co kilka dni jest bezpieczne, ale codzienne złuszczanie może spowodować uszkodzenie skóry. Należy również unikać zbyt częstego złuszczania, ponieważ może to spowodować stan zapalny skóry i dalsze uszkodzenia.

Złuszczanie jest ważne dla zdrowia skóry. Martwe komórki skóry gromadzą się na powierzchni skóry, czyniąc ją mniej efektywną. Złuszczanie usuwa te komórki i pozwala, aby więcej wody dostało się do Twojej skóry. Jako bonus, może to pomóc zaoszczędzić pieniądze na drogich kremów nawilżających. Złuszczanie może również zmniejszyć potrzebę ponownego zakupu produktów. Dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie złuszczania po 50 roku życia dla lepszego zdrowia skóry.

Gdy Twoja skóra jest dojrzała, złuszczanie staje się jeszcze ważniejsze. Ponieważ skóra jest mniej skłonna do regeneracji tak szybko, regularne złuszczanie pomaga przywrócić młody wygląd. Złuszczanie usunie martwe komórki skóry i odsłoni gładszą skórę pod spodem. Złuszczanie na zmarszczki po 50 roku życia może być skuteczną metodą redukcji oznak starzenia. Może również pomóc wyeliminować drobne linie i zmarszczki.

Moisturizer

Dobry krem nawilżający jest niezbędny dla skóry dojrzałej. Może zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych linii, wyrównać koloryt skóry i poprawić nawilżenie. Powinien zawierać składniki, które pomagają w regeneracji kolagenu i elastyny, poprawiają koloryt skóry i zmniejszają widoczność przebarwień. Nie powinien zawierać ostrych substancji chemicznych. Jeśli Twoja skóra jest bardziej wrażliwa na słońce, rozważ krem nawilżający z ochroną SPF.

Retinol jest składnikiem przeciwzmarszczkowym, który może poprawić teksturę skóry i nawilżenie. Formuła jest dostępna w różnych stężeniach, od 0,25 procent do 0,1 procent. Niektóre kremy nawilżające zawierają SPF i zawierają retinol jako podstawowy składnik. Oba składniki mają udowodnioną skuteczność w redukcji głębokich zmarszczek o połowę. Poprawiają również teksturę skóry i zmniejszają wygląd porów.

Innym składnikiem, który może pomóc w poprawie jędrności skóry jest skwalan. Ten nawilżający składnik ma potencjał do utrzymywania 1000 razy swojej wagi w wodzie. Posiada również kofeinę, która może zapobiec pojawieniu się zmarszczek na skórze. Ma również formułę testowaną przez dermatologów i jest wykonany ze składników niekomedogennych. Ma formułę przeciwzmarszczkową i jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

Usługiwanie się dobrym kremem nawilżającym jest niezbędne do pielęgnacji skóry. Może pomóc w zapobieganiu drobnym liniom i zmarszczkom poprzez tymczasowe plumps skóry. Może również pomóc w poprawieniu tekstury skóry i tonu. Jednak skuteczność kremów nawilżających zależy od rodzaju skóry i składników aktywnych. Ten krem może być stosowany codziennie, jeśli chcesz wyglądać młodziej. Możesz również zdecydować się na noszenie filtrów przeciwsłonecznych, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV.

Wypełniacz

Po osiągnięciu 50 lat możesz być zainteresowany wypełniaczem, aby przywrócić swój młody wygląd. Wypełniacze zmarszczek mają na celu zastąpienie utraconej objętości twarzy. Mogą one wypełnić policzki, linię szczęki, skronie i podbródek. Mogą być również stosowane do przywrócenia objętości obwisłym dłoniom. Proces ten wymaga zazwyczaj dwóch do trzech sesji. Więcej informacji na temat wypełniaczy zmarszczek można znaleźć na stronie Mayo Clinic.

W kwietniu 2004 roku FDA zatwierdziła Hylaform (r), wypełniacz skórny wykonany z ptasiego HA usieciowanego diwinylosulfonem. Od tego czasu wykorzystanie Hylaformu spadło, ponieważ inne wypełniacze HA zyskały aprobatę. Firma Allergan Inc. sprzedaje obecnie Captique, który jest oparty na HA niepochodzącym od zwierząt. Oczekuje się, że ten wypełniacz zostanie wycofany z rynku do końca 2007 r.

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony i każdy doświadcza tego w takim czy innym momencie. Jednak niektórzy ludzie chcą mieć bardziej młodzieńczy wygląd, więc zwracają się do wypełniacza jako sposób na przywrócenie bardziej naturalnego wyglądu. Te materiały wstrzykiwane są bezpieczne w użyciu i mogą zmiękczyć wygląd skóry, nie powodując żadnych szkód. Ale pamiętaj, trochę wypełniacza zrobi sztuczkę.

Na szczęście, te zastrzyki stają się mniej inwazyjne. Obecnie zastosowanie nowszych, syntetycznych form kolagenu czyni je bezpieczniejszymi i bardziej skutecznymi. Jednak zastrzyki kolagenowe nie mają tak długotrwałego efektu jak inne wypełniacze zmarszczek. Możesz potrzebować drugiego lub trzeciego zabiegu, aby utrzymać rezultaty. Musisz jednak być świadoma możliwych skutków ubocznych, w tym reakcji alergicznych. Również źle wykonany zastrzyk może spowodować oszpecenie.

Zabiegi laserowe

Kobiety mogą skorzystać z zabiegów laserowych na zmarszczki po 50 roku życia, aby uzyskać wygląd młodszej skóry. Zabiegi te są skuteczne dla wszystkich typów skóry i mogą naprawić uszkodzony kolagen pod powierzchnią. Procedura może powodować zaczerwienienie i łuszczenie się skóry przez pięć dni, ale nie ma przestojów. Nie wymaga również znieczulenia ani zabiegów chirurgicznych. Jeśli rozważasz zabiegi laserowe na zmarszczki po 50, powinieneś zrozumieć swoje ryzyko i korzyści.

Istnieje kilka rodzajów zabiegów laserowych do resurfacingu skóry, od najlżejszych do najsilniejszych. Najlżejsze zabiegi są frakcyjne, co oznacza, że laser uszkadza tylko niewielki procent skóry. Metoda ta daje bardziej równomierne rezultaty, ale może pozostawić blizny. Ponadto pozostawia skórę różową przez kilka dni lub tygodni. Może również pozostawić powierzchowne rany na skórze, które można zakryć makijażem.

Lasery Fraxel wykorzystują specjalną technologię zwaną generatorem wzorców o dużej powierzchni, który równomiernie rozprowadza ścieżkę lasera. Zapobiega to przegrzaniu skóry, co może powodować skutki uboczne. Ponadto, lasery celują w skórę w sposób, który jest najbardziej efektywny. Wyniki można zobaczyć w ciągu kilku tygodni, a po zabiegu można wznowić normalne czynności. Ale ważne jest, aby pamiętać, że leczenie laserowe jest drogie, więc należy omówić koszt z lekarzem przed zaplanowaniem wizyty.

Lasery CO2 są innym rodzajem lasera. Te lasery są zarówno ablacyjne i nieablacyjne. Lasery CO2 są typem ablacyjnym, natomiast lasery Erbium są nieablacyjne. Oba lasery działają poprzez promowanie przebudowy kolagenu, a lasery CO2 są często używane do leczenia głębszych wad skóry. Są one również skuteczne w leczeniu drobnych linii, zmarszczek i zwiotczałej skóry.

Zabiegi nawilżające

Choć nie musimy wydawać fortuny na chirurgię kosmetyczną, aby uzyskać gładką, pulchną twarz, nadal możemy leczyć naszą skórę zabiegami nawilżającymi. Powinnyśmy zacząć od codziennego stosowania kwasu hialuronowego. Składnik ten ma tysiąckrotną zdolność wiązania wody i uzupełnia komórki skóry w utraconą z wiekiem wilgoć. Istnieje kilka rodzajów zabiegów z kwasem hialuronowym.

Ćwiczenia to doskonały sposób na poprawę zdrowia skóry. Nawet krótki szybki spacer poprawi krążenie, które dostarczy Twojej skórze tlenu i składników odżywczych. Stymuluje również produkcję oleju w skórze, co poprawi Twoją cerę. Najlepsze w ćwiczeniach jest to, że poprawią one również Twój wygląd. Łącząc ćwiczenia z pielęgnacją przeciwstarzeniową, możesz pomóc zminimalizować wygląd drobnych linii i zmarszczek.

Oprócz stosowania codziennego kremu nawilżającego, powinnaś nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Jeśli martwisz się o ciemne plamy, rozważ zastosowanie kremu z retinoidami. Zabieg ten zwiększy produkcję kolagenu w skórze i zmniejszy widoczność zmarszczek i plam starczych. Codzienne stosowanie tych produktów przyniesie dużą różnicę. Pamiętaj, że dobra rutyna pielęgnacyjna powinna ewoluować wraz z wiekiem Twojej skóry.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane