Nalewka różana to prosty środek ziołowy, który można wykonać w domu. Będziesz potrzebować dzikiej róży, która jest głównym składnikiem, oraz przepisu. Dowiedz się więcej o tym, jak zrobić nalewkę z dzikiej róży tutaj. Po tym jak nauczysz się jak zrobić nalewkę z dzikiej róży, możesz ją wykorzystać jako naturalny środek na liczne dolegliwości. Poniżej wymieniono niektóre z korzyści płynących z owoców dzikiej róży.
Dzika róża – główny składnik nalewki
Rosehip Botanical Extract to naturalny, pochodzący z roślin antyoksydant, który jest standaryzowany na zawartość kwasu askorbinowego. Jest to wysoce skuteczny składnik przeciwzapalny i przeciwstarzeniowy. Jego żywe fioletowo-czerwone odcienie sprawiają, że jest on doskonałym dodatkiem do produktów przeciwstarzeniowych i przeciwzapalnych. Jest często stosowany w produktach do pielęgnacji urody i włosów, w tym w szamponach, odżywkach i maseczkach do twarzy.
Syrop z owoców róży może pomóc złagodzić ból związany z zapaleniem stawów, zwiększyć spożycie witaminy D oraz zwalczyć przeziębienie i grypę. Jest łatwy do wykonania w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, to 2,2 funta dzikiej róży, 3 litry wody i jeden funt miękkiego brązowego cukru. Mieszanka powinna parzyć przez 20 minut przed podaniem. Nalewka może być również stosowana jako aromat do wody filtrowanej lub szampana.
Olejek eteryczny w owocach róży pochodzi z nasion róży. Jest on bogaty w kwasy tłuszczowe i stanowi doskonały składnik produktów do pielęgnacji skóry. Roślina ta zawiera dużą ilość kwasu linolowego (41%) i oleinowego (20%), które są dobre dla skóry. Olej z nasion jest również korzystny dla skóry. Może zmniejszyć blizny potrądzikowe.
Kwiat i owoc dzikiej róży są jednym z najbogatszych źródeł witaminy C w przyrodzie. Od wieków ludzie używali owoców róży do zwalczania infekcji i walki z chorobami. Posiadanie wysokiego poziomu witaminy C w organizmie jest niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ pomaga ona organizmowi zwalczać infekcje wirusowe i bakteryjne. Białe krwinki zawierają do dwudziestu razy więcej witaminy C niż inne rodzaje komórek i potrzebują stałego uzupełniania tej witaminy. Ponadto owoce róży zawierają również antyoksydanty, które chronią i zwiększają produkcję białych krwinek.
Nalewka z dzikiej róży – kiedy zbierać owoce?
Pierwszym krokiem do zrobienia nalewki z dzikiej róży jest przygotowanie owoców. Następnie trzeba będzie zrobić syrop z owoców dzikiej róży. Owoce można posłodzić lub dosłodzić miodem. Po ich przygotowaniu przelej płyn do sterylizowanych szklanych słoików lub słoików typu mason. Dodaj odrobinę brandy lub innego alkoholu. Nie jest konieczne dodawanie całej ilości, ale jedna trzecia doda trochę właściwości konserwujących i sprawi, że owoce nie zepsują się zbyt szybko.
Rozmaryn można zbierać jesienią. Owoce są najsłodsze tuż po pierwszych przymrozkach. Owoce mogą być jednak miękkie i spleśniałe. Zbieranie owoców z rośliny jest proste. Owoce należy zerwać z rośliny poprzez oderwanie brązowych działek i pozostawienie otworu w biodrze. Następnie trzeba będzie wysuszyć owoce w chłodnym, suchym pomieszczeniu. Nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby się nie zepsuły.
Innym sposobem wykorzystania owoców jest herbata. Herbata z dzikiej róży zawiera dużą ilość witaminy C i może być dodawana do napojów. Picie herbaty z dzikiej róży może również poprawić ogólny stan zdrowia. Można też przygotować nalewkę z owoców dzikiej róży, zalewając 100 g świeżych owoców dzikiej róży w jednym litrze wody przez dziesięć do piętnastu minut. Jest to świetna herbata na przeziębienia i grypę, świetnie sprawdza się przy infekcjach pęcherza i nerek. Nasiona dzikiej róży zawierają naturalnie występującą substancję zwaną waniliną, która nadaje jej wyrazisty smak.
Nalewka z dzikiej róży – składniki
Jeśli szukasz całkowicie naturalnego środka do mycia twarzy lub balsamu, powinieneś spróbować nalewki z dzikiej róży. Róża znana jest z tego, że obniża temperaturę ciała, a to sprawia, że jest dobrym wyborem na ciepłe dni. Jest również antyspazmatyczna, co oznacza, że pomoże złagodzić skurcze mięśni, układu pokarmowego i oddechowego. Ma również właściwości przeciwwirusowe. Ponadto róża jest naturalnym środkiem antybakteryjnym.
Aby wykonać to ziołowe remedium, możesz użyć mieszanki alkoholu destylowanego i miodu. Po zmieszaniu tych dwóch składników, przechowuj nalewkę w ciemnym, chłodnym miejscu. Po czterech do sześciu tygodni, jest gotowa do użycia. Gdy będzie gotowa, odcedź ją, aby usunąć płatki róży, i przechowuj w ciemnym, szczelnym słoiku. Zachowa się do dwóch lat, a nawet na czas nieokreślony, jeśli będzie przechowywany w ciemnym, chłodnym miejscu.
Inną alternatywą dla nalewki jest wykorzystanie samych kwiatów. Możesz zrobić w domu miód z dodatkiem róży. Wystarczy namoczyć płatki w miodzie przez kilka minut, a następnie odcedzić je. Taka mieszanka świetnie nadaje się również do utrwalania makijażu. Może być nawet stosowana jako nawilżająca maseczka do twarzy! Upewnij się tylko, że przed użyciem dobrze ją wstrząśniesz. Miód z dodatkiem róży może być również stosowany do pielęgnacji skóry.
Nalewka z dzikiej róży – przepis
Najlepszym sposobem na przygotowanie własnej nalewki z dzikiej róży jest przygotowanie jej na bazie ziół. Nalewki różane stosuje się zazwyczaj w małych dawkach i należy je przyjmować regularnie. Można je przyjmować w postaci kropli pod język lub dodać do szklanki wody. Aby przygotować nalewkę, przygotuj herbatę na bazie róży według poniższego przepisu. Używając serownicy, odcedź mieszankę i przechowuj ją w słoju z ciemnego szkła. Za cztery do sześciu tygodni nalewka różana jest gotowa do użycia.
Płatki dzikiej róży są świetne do pielęgnacji skóry. Zapach jest słodki i delikatny i jest doskonałym składnikiem bazowym balsamu, balsamu do ust i płukanki do twarzy. Innym zastosowaniem płatków jest przygotowywanie sosu do sałatek. Aby zrobić ten dressing, umieść płatki róży w miodzie i delikatnie podgrzej. Możesz użyć miodu do zrobienia kremu lub balsamu z dodatkiem róży. Możesz również użyć płatków jako składnika bazowego w mieszance miodu.
Po tym, przecedzić mieszaninę i dodać trochę brandy. Gotowy produkt przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu przez cztery do sześciu tygodni. Możesz go użyć, gdy tylko poczujesz taką potrzebę. Najlepiej przechowywać go z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Pamiętaj tylko, aby trzymać ją w chłodnym miejscu i używać regularnie. Nalewkę różaną możesz również wykorzystać w gotowaniu i wyrobach cukierniczych.
Nalewka z dzikiej róży – właściwości
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić nalewkę z dzikiej róży, to dobrze trafiłeś. Zioło to od wieków stosowane jest w Europie jako środek leczniczy. Ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym otwiera serce, uspokaja umysł i równoważy trzy dosze. Aby zrobić swój własny likier w domu, wykonaj poniższe kroki. Ale najpierw musisz wiedzieć o właściwościach dzikiej róży.
Właściwości bioderek różanych mogą się różnić w zależności od gatunku. Owoce psiej róży mają głębokie nuty toffi, natomiast owoce róży japońskiej są bardziej pikantne i lżejsze. Kilka odmian róż jest silniejszych od innych, jak np. róża bursztynowa. Oprócz tego, że są popularnym składnikiem likierów, z owoców róży można również przygotować pyszne desery, takie jak zupa budyniowa i marshmallows. Ale zanim zaczniesz, upewnij się, że rozumiesz, czym są biodra róży i jak zrobić z nich jadalne smakołyki.
Małą ilość wódki można zmieszać z płatkami dzikiej róży, aby zrobić likier. Róża szczególnie dobrze komponuje się z ciemniejszymi alkoholami. Owoce dzikiej róży mogą być moczone w wódce przez cztery do dwunastu miesięcy. Następnie likier można dosłodzić prostym syropem lub miodem albo leżakować przez kilka miesięcy. Infuzja róż z wódką pomaga również uzyskać brandy, które nadaje się do użycia w koktajlach.
Przygotowanie dania Likier z owoców róży
Podczas jesieni i zimy możesz chcieć wypróbować ten przepis, ale najpierw potrzebujesz owoców róży. Są one stosunkowo łatwe do znalezienia i wniosą piękno w nudny jesienny dzień. Rosehips mają piękny czerwony kolor, który rozjaśni każdy wieczór. Proces przygotowania jest dość trudny i trzeba być cierpliwym. Proces ten będzie obejmował usunięcie łodygi, podstawy kwiatu, nasion i kapsułki z owocu. Należy być ostrożnym podczas wykonywania tej czynności, ponieważ włoski wewnątrz kapsułki mogą podrażniać skórę i błony śluzowe.
Aby zrobić likier z owoców róży, należy zmieszać ze sobą suszone owoce róży z cukrem. Generalnie potrzebne będzie około 400 gramów owoców róży, 150 gramów białego cukierka kamiennego oraz 0,7 litra likieru. Po wymieszaniu mieszaniny należy zamknąć butelkę i pozostawić ją na 2 miesiące. Owoce róży będą dojrzewać nawet przez rok. Możesz użyć ich jako garnirunek lub likier, aby ubrać pyszne danie.
Likier z owoców róży to smaczna, naturalna alternatywa dla wina. Owoce można wykorzystać do przygotowania wielu potraw. Owoce dzikiej róży mogą być stosowane jako suplement diety lub w lekarstwach. Można nawet zrobić przecier z owoców dzikiej róży, który jest bardzo łatwy do wykonania. Jest on łatwy do wykonania i ma wspaniały smak. Aby zrobić likier różany, potrzebne będą 4 świeże żółtka, 300 gramów cukru pudru, 0,5 litra mleka i 100 ml alkoholu winnego. Dodanie do mieszanki kilku torebek cukru waniliowego poprawi jej trwałość.