Strona głównaUrodaJak Zlikwidować Siniaki Po Kwasie Hialuronowym?

Jak Zlikwidować Siniaki Po Kwasie Hialuronowym?

Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego będziesz chciała podjąć odpowiednie kroki, aby zminimalizować ilość obrzęków i siniaków. Pierwszym krokiem jest pozostanie nawodnionym. Unikaj wysoko przetworzonych pokarmów, ponieważ będą one odwadniać organizm. Zamiast tego, jeść pokarmy, które zawierają witaminę K, takie jak seler, szpinak i jarmuż. Dobrze jest też nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum SPF 45 lub wyższym. Pomocne jest również picie 1/2 galona wody każdego dnia. Leki przeciwzapalne są również pomocne w radzeniu sobie z obrzękiem i bólem spowodowanym przez zabieg.

Arnica jest lekiem homeopatycznym

Jednym z homeopatycznych środków pomagających wyeliminować siniaki po zastrzykach hialuronianu jest arnika, pochodząca z kwiatu górskiego. Arnika od wieków stosowana jest w leczeniu bólu, w tym siniaków. Tabletki podjęzykowe i pastylki z arniki mogą pomóc złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk. Można je kupić w aptece, sklepie homeopatycznym lub online.

Zastosowana miejscowo, arnika może zmniejszyć obrzęk i siniaki. Może być również podjęte doustnie w dawkach homeopatycznych. Należy jednak pamiętać, aby skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem arniki lub przyjęciem jej doustnie. Najlepiej najpierw skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, że przyjmujesz odpowiednią dawkę. Ten lek może nie być odpowiedni dla każdego. Co więcej, niektórzy ludzie mogą uznać arnikę za nieskuteczną lub nawet szkodliwą dla ich zdrowia.

Chociaż nie ma badań potwierdzających, że homeopatyczna arnika pomaga zmniejszyć ból pooperacyjny, wielu pacjentów przyjmuje ją okołooperacyjnie. Jedno z takich badań obejmowało 64 dorosłych poddanych operacji cieśni nadgarstka. Uczestnicy badania byli randomizowani do otrzymywania homeopatycznej arniki 30C lub 6C albo placebo. Pierwszorzędną miarą wyniku był ból, podczas gdy drugorzędne wyniki obejmowały obwód nadgarstka i użycie leków przeciwbólowych.

Choć homeopatyczna arnika ma doskonałą reputację w leczeniu urazów, istnieją pewne ograniczenia w leczeniu. Może być mniej skuteczna niż placebo, a także może mieć pozytywną tendencję do selekcji, co czyni bardziej prawdopodobnym, że pacjenci, którzy biorą arnikę, zgłaszają dobre wyniki. Dlatego pozytywne skojarzenia z arniką mogą być wzmacniane w mediach i mogą przyczyniać się do postrzegania skuteczności homeopatycznej arniki.

Oprócz homeopatycznych środków na siniaki, dieta bogata w naturalne składniki odżywcze może pomóc w zapobieganiu nadmiernemu krwawieniu po zastrzykach z kwasu hialuronowego. Należy jednak unikać ćwiczeń po zabiegu, gdyż może to zwiększyć nasilenie siniaka i opóźnić powrót do zdrowia. Niezwykle istotne jest również picie dużej ilości wody w okresie rekonwalescencji. Aby zapobiec nadmiernemu krwawieniu po zabiegu, spróbuj przyjmować arnikę jako środek homeopatyczny. Jest ona dostępna w postaci kremu, żelu, tabletek, sprayu.

Lód działa jak środek znieczulający

Jednym ze sposobów na zmniejszenie siniaków po zastrzykach z kwasu hialuronowego jest przyłożenie lodu do tego obszaru. Lód zwęża naczynia krwionośne, spowalniając przepływ krwi do miejsca zabiegu. Dodatkowo, może pomóc zmniejszyć dyskomfort związany z igłą. Okłady z lodu są dostarczane przez lekarzy Starkey Medical Esthetics przed zabiegiem, a pacjenci mogą je stosować również po zabiegu. Pacjenci nie powinni jednak obkładać lodem danego obszaru dłużej niż 20 minut na godzinę. Zmniejszy to ilość wczesnego przesączania się krwi.

Unikanie alkoholu

Jeśli zamierzasz poddać się zabiegowi usunięcia zasinienia spowodowanego przez kwas hialuronowy, jest kilka ważnych rzeczy, które musisz zrobić zaraz po zabiegu. Po pierwsze, unikaj picia alkoholu przez co najmniej 6 godzin po zabiegu. Alkohol zwiększa ryzyko infekcji, co opóźni proces rekonwalescencji. Po drugie, unikaj spożywania słonych pokarmów i napojów podczas gojenia. Kwas hialuronowy w wypełniaczach przyciąga wodę, a więc obniżenie spożycia soli zmniejszy obrzęk i zasinienie.

Zabieranie lodu przed i po zabiegu może zmniejszyć ilość bólu, który czujesz i zminimalizować zasinienie, które wystąpi. Zastosowanie oleju kokosowego na obszarze może również pomóc zminimalizować ryzyko wystąpienia siniaków. Alkohol jest również znany z wpływu na produkcję białych krwinek, co może opóźnić gojenie. W rezultacie należy unikać spożywania alkoholu co najmniej 24 godziny po zabiegu.

Inna ważna wskazówka to unikanie alkoholu przez co najmniej 48 godzin przed i po zastrzyku. Alkohol działa jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, powodując ich rozluźnienie. Alkohol może zwiększyć szansę na powstanie siniaków po zabiegach z użyciem wypełniaczy, takich jak Botox. Efekty działania alkoholu są tymczasowe, ale unikanie alkoholu pomoże zminimalizować ich wygląd i zmniejszyć wszelkie potencjalne efekty uboczne.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane