Strona głównaUrodaChoroby Weneryczne - Objawy Na Twarzy - Poznaj Je Dzisiaj

Choroby Weneryczne – Objawy Na Twarzy – Poznaj Je Dzisiaj

Warstwy i zmiany skórne mogą być częstymi objawami chorób wenerycznych. Dermatolog może leczyć te zmiany, aby pomóc im się zagoić i przywrócić skórę do jej pierwotnego, zdrowego stanu. Jeśli zauważysz któryś z tych znaków na swojej twarzy, powinieneś natychmiast udać się do dermatologa. Dermatolog może pomóc w identyfikacji choroby podstawowej i określić plan leczenia. Po wyleczeniu schorzenia, brodawki i zmiany chorobowe ustąpią.

Objawy opryszczki narządów płciowych

Opryszczka jest chorobą przenoszoną drogą płciową, która dotyka wielu różnych części ciała, w tym twarzy i ust. Głównym objawem jest obecność bolesnych pęcherzy, które mogą pękać i odsłaniać płyn. Dwa główne typy choroby to HSV-1 i HSV-2. Oba typy mogą powodować pęcherze i owrzodzenia, i są często zaraźliwe. Chociaż nie ma lekarstwa na opryszczkę narządów płciowych, można znaleźć leczenie objawów i zarządzać bólem.

Bolesny wrzód może wystąpić na twarzy, wokół odbytu lub w ustach. Niektórzy ludzie mogą również doświadczyć bólów głowy i trudności w oddawaniu moczu. Chociaż pierwsze ognisko może być niezwykle bolesne, nawroty są znacznie mniej bolesne. Z czasem infekcja będzie się zmniejszać pod względem częstotliwości i ciężkości. W większości przypadków opryszczka narządów płciowych ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni lub dwóch, ale objawy mogą nawracać do 30 dni po pierwszym wybuchu.

Opryszczka może być przenoszona z jednej osoby na drugą przez dotykanie zakażonych powierzchni. Osoba, która ma opryszczkę, może rozwinąć opryszczkę na twarzy, nie mając nigdy kontaktu z partnerem seksualnym. Może to doprowadzić do powstania ognisk na twarzy i innych częściach ciała. Kiedy opryszczka rozprzestrzenia się przez usta, może również wpływać na twarz. Opryszczka może być rozprzestrzeniana przez dotyk i kontakt, a dziecko może urodzić się z opryszczką na twarzy i rozwinąć wrzód na twarzy.

Pierwsze ognisko zakażenia jest najcięższe, trwa do czterech tygodni. Może wystąpić mrowienie i owrzodzenia w pobliżu miejsca zakażenia. Początkowe ogniska rozpoczynają się jako małe czerwone zgrubienia i stopniowo postępują do bolesnych, skorupiastych owrzodzeń. Po zagojeniu się owrzodzeń, zwykle już ich nie ma i goją się bez pozostawiania widocznych śladów. Jednak wirus opryszczki pozostaje w komórkach nerwowych przez całe życie i może wywołać powtarzające się ogniska.

Opcje leczenia opryszczki narządów płciowych na twarzy różnią się w zależności od rodzaju ognisk. Jeśli ognisko jest łagodny lub przerywany, można wziąć leki przeciwwirusowe doustnie. Leki przeciwwirusowe mogą skrócić czas trwania ogniska. Jeśli jednak nawraca, może być konieczne przedłużenie leczenia. Nawet jeśli ogniska są łagodne, nadal można poddać się testom, aby określić, czy jesteś zakażony, czy nie.

Po zakażeniu opryszczką narządów płciowych, może być trudno powiedzieć, czy masz chorobę bez żadnych objawów. Owrzodzenia zaczną się pojawiać kilka dni po tym, jak zostałaś narażona na kontakt z wirusem. Będą one małe i wypełnione płynem. Będzie sączyć się z nich płyn, a następnie skorupa po nim, zanim się zagoi. Choroba ta może być przekazywana z jednej osoby na drugą poprzez kontakt skóra do skóry między genitaliami. Ważne jest, aby wcześnie szukać leczenia, aby uniknąć rozprzestrzeniania się choroby.

Objawy kiły

Najczęstszym objawem kiły jest czerniak. Jest to bezbolesne, okrągłe i twarde owrzodzenie, które rozwija się w miejscu zakażenia. Jest on bardzo zaraźliwy i zwykle goi się sam w ciągu trzech do sześciu tygodni. Jednakże, jeśli pozostawione bez leczenia, wrzód może przejść do etapu wtórnego lub etapu utajonego i nadal rosnąć.

Wstępnie, wrzód może pojawić się między 10 a 90 dniem po początkowym zakażeniu. Może wystąpić na wewnętrznej stronie ust, odbytu lub pochwy. Wczesne stadium kiły utrudnia jej wykrycie. Ból może również rozwinąć się w postaci wysypki. Wysypka ta pojawia się na twarzy, dłoniach i spodach stóp. Wtórne stadium choroby może być trudne do wykrycia, ale jest oznaką zakażenia.

W końcu choroba może przejść do czwartego stadium, które jest najbardziej niebezpieczne. Może powodować choroby psychiczne, uszkodzenia serca, a nawet drgawki. Dodatkowo może prowadzić do powiększenia węzłów chłonnych w całym organizmie. Objawy kiły różnią się od tych, które występują w pierwszym i drugim stadium. Ostatecznie, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem tak wcześnie, jak to możliwe, jeśli podejrzewasz, że masz chorobę.

Po zdiagnozowaniu, musisz unikać aktywności seksualnej, dopóki nie otrzymasz odpowiedniego leczenia kiły. Całkowite usunięcie owrzodzeń może potrwać do trzech tygodni. Nieleczona kiła może rozprzestrzeniać się na inne osoby i prowadzić do poważnych komplikacji w późniejszym czasie. Jedynym sposobem potwierdzenia, czy jesteś zarażony, jest wykonanie testu na kiłę. Jeśli podejrzewasz, że masz kiłę, leczenie należy rozpocząć od razu.

Bakteria, która wywołuje kiłę, jest wysoce zakaźną infekcją. Może być rozprzestrzeniana przez każdą formę aktywności seksualnej i często jest przekazywana z matki na dziecko podczas ciąży. Choroba jest również zakaźna na klamkach i w basenach. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć tę chorobę, odwiedź lekarza, aby upewnić się, że nie jest ona zaraźliwa.

Diagnoza kiły jest trudna bez badania krwi, ale jest możliwa. Twój lekarz zbada cię i pobierze próbkę krwi. Następnie zbada aktywny wrzód, aby potwierdzić, czy to kiła, czy nie. Jeśli Twój partner został niedawno zakażony, lekarz może również chcieć uzyskać badanie krwi, które może pomóc zidentyfikować kiłę wcześniej.

Jeśli masz kiłę na twarzy, dermatolog najprawdopodobniej zaleci, abyś poddał się badaniu na tę chorobę. Jednak ważne jest, aby uzyskać sprawdzone na chorobę wcześnie, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży. Nieleczona kiła może uszkodzić narządy Twojego dziecka. Jest to jeszcze bardziej szkodliwe, jeśli Twoje dziecko zostało zakażone, ponieważ stan ten może spowodować deformacje i wady wrodzone.

Objawy chlamydii

Objawy chlamydy na twarzy mogą być dla Ciebie bardzo oczywiste, ale jeśli nie jesteś pewna, oto kilka możliwych objawów zakażenia chlamydią. Ta infekcja wpływa na skórę i może powodować różowe oko. Chociaż możesz nie mieć żadnych fizycznych objawów, testy laboratoryjne wykazały, że chlamydia jest obecna w gardle osób, które niedawno uprawiały seks oralny. Chociaż nie jest znane lekarstwo na chlamydię, można ją wyleczyć za pomocą antybiotyków. Biorąc te antybiotyki przez trzy miesiące jest zalecane przez United States Preventive Services Task Force. Nigdy nie należy przerywać przyjmowania antybiotyków, chyba że dostawca usług zdrowotnych zaleci ci to, i musisz przestrzegać zalecanego czasu leczenia.

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć chlamydię, ważne jest, aby zobaczyć się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Zakażenie może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w tym oczy i gardło. Może również wpływać na stawy i powodować bolesne stany zapalne. Najlepiej jest być sprawdzonym pod kątem objawów przez doświadczonego pracownika służby zdrowia, zwłaszcza jeśli jesteś kobietą.

Chlamydię możesz przekazać swojemu partnerowi poprzez seks oralny, a może ona rozprzestrzenić się nawet na usta. Zakażony płyn z pochwy może zostać przeniesiony do oka partnera i może spowodować zapalenie spojówek, które jest wysypką pojawiającą się na twarzy i oczach. Nieleczona chlamydia może ostatecznie doprowadzić do ślepoty.

Istnieje kilka możliwych objawów chlamydii, ale większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją ma. Infekcja może być tak łagodna, że możesz nigdy jej nie zauważyć, lub możesz pomylić ją z inną chorobą. Jednak zawsze najlepiej jest się przebadać pod kątem tej infekcji. Jest to warte Twojego czasu i pieniędzy. Po uzyskaniu diagnozy, będziesz wolny od dyskomfortu.

Jeśli masz nastoletnie dziecko, które jest aktywne seksualnie, powinieneś rozważyć poddanie jej testom na chlamydię i inne STI. Twoja nastolatka powinna być również testowana na chlamydię, jeśli ma infekcję. Infekcja jest uleczalna za pomocą antybiotyków, takich jak doksycyklina lub azytromycyna. Stosowanie antybiotyków miejscowych nie jest konieczne w leczeniu chlamydii na twarzy.

Powinnaś poinformować swojego partnera o chlamydii, jeśli ostatnio uprawiałaś seks z osobą zakażoną. Bardzo często zdarza się, że osoba zakażona może ponownie zarazić kogoś infekcją. Dlatego kluczowe jest, aby szukać leczenia, jak tylko zauważysz jakiekolwiek objawy. Należy również jak najszybciej poinformować partnera o swoim zakażeniu.

W niektórych przypadkach stan ten można łatwo zdiagnozować bez żadnych oczywistych oznak. Dostawca opieki zdrowotnej może poprosić o wymaz z pochwy lub próbkę moczu od Ciebie. Jeśli masz obrzęknięte gruczoły w pochwie, powinnaś udać się do lekarza w celu wykonania testu na chlamydię. Jeśli masz nietypową wydzielinę z pochwy lub ból w penisie, to prawdopodobnie masz chlamydię. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, powinieneś zostać natychmiast zbadany.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane