Strona głównaZakupyTe marki odzieży zimowej musisz znać!

Te marki odzieży zimowej musisz znać!

Jesień i zima to okresy, podczas których nasz układ odpornościowy jest często wystawiany na próbę. Wiatr i niskie temperatury, a do tego śnieg wymuszają ciepły ubiór nawet na niedługą przechadzkę. Dotyczy to tym bardziej osób, które lubią sporty zimowe – wtedy odpowiedni ubiór wpływa także na bezpieczeństwo zabawy. Oto marki odzieży zimowej, które musisz znać.

Niemiecka perfekcja – Uvex

Firma powstała w Niemczech w 1926 roku. Została założona przez Philippa Wintera i już od początku była nastawiona na sporty ekstremalne. Swoje pierwsze gogle ochronne stworzyła ponad 96 lat temu, więc na pewno nie można producentowi zarzucić, że nie ma doświadczenia w swojej branży, tym bardziej że jest to rozpoznawalna i poważana marka wybierana często przez ludzi, którzy sportami ekstremalnymi zajmują się na co dzień. W tym przypadku za doświadczeniem idzie szeroki asortyment, w którym mogą przebierać nie tylko miłośnicy śniegu. Dla tych, którzy bardziej aktywni są jesienią, czyli m.in. dla zawodników Downhill, też znajdą się gogle i kaski ochronne albo okulary na rower marki Uvex.

Kobieta na nartach

Wysoka jakość nie tylko dla sportowców

Uvex oferuje też zwykłe okulary przeciwsłoneczne. No… może nie takie zwykłe, bo wykonane z najlepszych materiałów, supertrwałe i użyteczne. Są to okulary o klasycznej budowie, które świetnie nadadzą się na codzienną przejażdżkę rowerem. Dobry wybór dla osób, które robią to rekreacyjnie.

Odzież Uvex to nie tylko świetna opcja dla miłośników sportów ekstremalnych i przejażdżek rowerowych, ale także dla wielbicieli deskorolki, rolek albo łyżew. Tego typu aktywny wypoczynek może się skończyć upadkiem niezależnie od tego, czy jest uprawiany wyczynowo czy rekreacyjnie. Dobrze być odpowiednio zabezpieczonym przed urazami, a nic nie zabezpieczy ciała lepiej niż kaski czy ochraniacze przeznaczone do sportów ekstremalnych. Takie akcesoria zawsze spełniają swoje funkcje najlepiej. Są wykonane z materiałów najwyższej jakości, gwarantując bezpieczeństwo i wygodę.

Młoda kobieta w górach

Pasjonaci narciarstwa – Smartwool

Jest to firma wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Została założona w 1994 roku przez Petera oraz Patty Duke. Są oni wielkimi pasjonatami narciarstwa. Dzięki temu ich produkty są wykonywane z jak największym naciskiem na dobrą jakość. Pasja do niszy, którą się zajmują, owocuje bardzo dobrymi produktami, a znajomość najnowszych technologii i jednocześnie doskonałe ich zrozumienie zapewnia odpowiednie wykorzystanie i nadanie produktom takich właściwości, jakie są w tej dziedzinie pożądane.

Znakiem rozpoznawczym firmy Smartwool są skarpety z wełny merynosowej, ale w asortymencie znajdziesz wiele innych produktów takich jak bielizna termoaktywna, czapki i różnorodne akcesoria – innymi słowy wszystko, o czym może sobie marzyć osoba lubiąca biegać albo jeździć rowerem, kiedy temperatura i warunki atmosferyczne do tego nie zachęcają.

Firma charakteryzuje się tym, że nie powstała jedynie z pobudek zarobkowych – jej genezą była potrzeba. Peter i Patty jako pierwsi zdali sobie sprawę z tego, że na stokach narciarskich albo w mokrym terenie o stopy też trzeba odpowiednio zadbać, stąd pierwszym produktem były skarpetki. Wykorzystanie do ich produkcji wełny merynosowej nie jest przypadkiem – to efekt długiej burzy mózgów, która z czasem zaczęła się kierować właśnie na ten materiał dzięki jego walorom.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane