Strona głównaModaSandały damskie. Jak dobrać właściwy rozmiar obuwia?

Sandały damskie. Jak dobrać właściwy rozmiar obuwia?

Kiedy temperatury na zewnątrz rosną każdego dnia, zaczynamy myśleć o zmianie naszego obuwia zimowego czy nawet przejściowego na bardziej przewiewne, lżejsze i wygodniejsze dla naszych stóp. Doskonałym wyborem mogą być delikatne i lekkie sandałki, spełniające powyższe wymagania. Poniżej przedstawiona jest instrukcja, która powie ci, jak dobrać odpowiedni rozmiar sandałów, aby pasowały idealnie i nie zsuwały się z twoich stóp.

Rozmiar sandałów – to wcale nie takie proste?

Najczęstszy problem podczas zakupu nowych letnich sandałów to zwykle ich niewłaściwy rozmiar – zazwyczaj są za ciasne lub za duże. Istnieje wiele czynników wpływających na dobranie nieodpowiedniego obuwia, ale najczęściej jest to nieprecyzyjny pomiar stopy. Niekiedy jednak wina leży po stronie producenta, ponieważ podany przez niego rozmiar może nie odpowiadać standardowej rozmiarówce, z którą jesteśmy zaznajomieni. Aby jednak właściwie dobrać rozmiar sandałów, należy zacząć od karty z opisem produktu, gdzie zazwyczaj znajduje się tabela z rozmiarami, dzięki której możemy wybrać odpowiedni rozmiar.

Jak zmierzyć stopę?

Aby wybrać właściwy rozmiar sandałów, potrzebujemy dokładnych wymiarów naszych stóp, które pomogą nam określić właściwą długość wkładki, a co za tym idzie – rozmiar obuwia. Po wyborze rozmiaru powinniśmy porównać go ze swobodnie noszonymi butami, np. wygodnymi sneakersami. W celu dokonania najwłaściwszego wyboru należy zmierzyć długość wkładki posiadanych już i swobodnie noszonych butów – wystarczy przyłożyć centymetr krawiecki od palców do pięty wkładki. Wymiary te można porównać z tabelą rozmiarów producenta nowych butów, aby znaleźć idealne sandały. Warto pamiętać, że długość wkładki powinna być nieco większa od długości naszej stopy.

Inna metoda pomiaru to metoda wykorzystująca kartkę papieru. Należy stanąć na kartce bosą stopą i poprosić krewnego o odrysowanie jej kształtu ołówkiem. Następnie wykonujemy pomiar, od końca dużego palca do końca pięty. Uzyskany wynik w centymetrach będzie odpowiadał właściwej długości obuwia (zgodnie z tabelą).

Czy warto wybrać sandały na obcasie? Jak zmierzyć ich długość?

Sandały damskie na obcasie są niezwykle kobiece i eleganckie. Pasują do wielu różnych stylizacji i pięknie podkreślają damską sylwetkę. W przypadku wybierania rozmiaru należy pamiętać o zasadzie, że wkładka buta powinna być od 0,5 do 1 cm dłuższa niż nasza stopa, ponieważ nogi mają skłonność do lekkiego zsuwania się w tego typu obuwiu. Obuwie minimalnie większe niż rzeczywisty rozmiar zapobiegnie nieestetycznemu wystawaniu palców z buta.

Jeśli szukamy sandałów na obcasie, musimy szczególnie zwracać uwagę na jakość wykonania. Na przykład, sztywna i źle wyprofilowana wkładka może powodować ból i odciski podczas noszenia. Ważne jest także, aby wszystkie paseczki butów były mocne i dobrze osadzone przy podeszwie. Dzięki temu nawet podczas dłuższego chodzenia i większego obciążenia nie zerwą się, co mogłoby grozić poważną kontuzją nogi.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane