Strona głównaZdrowieMaterace piankowe – dla kogo będą odpowiednie?

Materace piankowe – dla kogo będą odpowiednie?

Wiele osób uwielbia materace piankowe za ich elastyczność, wygodę, trwałość czy właściwości antyalergiczne. Czy jednak zawsze będzie to optymalny wybór? Który rodzaj pianki wybrać i jak dobrać odpowiedni rodzaj materaca?

Różne rodzaje materacy piankowych – zwróć uwagę na typ pianki

Ogromną zaletą materacy z wypełnieniem piankowym jest to, że mogą zawierać różne rodzaje pianek. Są materace z pianki poliuretanowej, pianki wysokoelastycznej, pianki lateksoidalnej oraz pianki o ciekawych właściwościach, jak antybakteryjna pianka z olejkiem rycynowym czy termoelastyczna pianka, która otula ciało i zachowuje się niczym forma, która przybiera kształt pod wpływem nacisku ludzkiego ciała i jego ciepła. Poszukiwania idealnego modelu warto zacząć jednak od wyboru dobrego sklepu, gdzie można przetestować taki materac. Katowice oferują wiele salonów z materacami, jednak największy wybór przy równocześnie bardzo dobrych cenach ma Expert Snu, gdzie można znaleźć wiele dobrych materacy piankowych polskiej produkcji.

Podział pianek w materacach do spania

Materace piankowe są popularne w sypialniach na całym świecie. Wyróżniają się trwałością, higienicznością i elastycznością, co sprawia, że są wygodne i komfortowe. Są jednak różne rodzaje pianek, warto przyjrzeć im się bliżej:

 1. Materace poliuretanowe to zwykle najtańsze materace w swojej kategorii. Pianka poliuretanowa ma nieco gorszą gęstość niż pianka wysokoelastyczna, ale może okazać się dobrym wyborem, jeśli szukasz budżetowego materaca do pokoju nastolatka czy wynajmowanego mieszkania.
 2. Pianka wysokoelastyczna Kaltschaum, zwana również zimną pianką, to materiał wysokiej jakości, bardzo odporny na oznaki użytkowania i składający się z milionów pęcherzyków, co zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Zimna pianka jest produkowana w niskiej temperaturze, pomiędzy 75 a 85 stopni Celsjusza, a proces jej produkcji trwa maksymalnie 5 minut. Krótki proces i niższa temperatura produkcji pianki powodują, że stworzenie materaca z takim wypełnieniem jest bardziej ekologiczne, ponieważ dochodzi do mniejszego zużycia energii. Materace wykonane z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum są równie elastyczne, co wytrzymałe. Taką piankę często można spotkać w dobrych materacach.
 3. Pianka wysokoelastyczna Komfort Soft, zwana również pianką HR, to ulepszona pianka wysokoelastyczna o dużej sprężystości. Powstaje w wyniku tłoczenia na zimno i cechuje się dobrą sprężystością oraz odpornością na ugniatanie, choć w odbiorze jest to raczej dość miękka pianka, więc często można ją znaleźć zwłaszcza we wierzchniej wersji materaca. Posiada także wysoką elastyczność punktową i szybko odzyskuje pierwotny kształt więc jest to dobry wybór dla osób, które lubią spać w różnych pozycjach.
 4. Komfort Hard – twardsza odmiana pianki wysokoelastycznej, dedykowana zwłaszcza dla mężczyzn. Tłoczona na zimno i zbudowana z wielu pęcherzyków, gwarantuje świetną cyrkulację powietrza i zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.
 5. Naturalis – połączenie pianki wysokoelastycznej z naturalnym olejkiem rycynowym z nasion rącznika pospolitego. Olejek hamuje rozwój bakterii w materiale, zapewniając wysoką higienę snu.
 6. Pianka termoelastyczna – reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Pęcherzyki powietrza w pianie zapewniają elastyczność i cyrkulację powietrza, co umożliwia idealne dopasowanie do budowy anatomicznej użytkownika i zapewnia mu wsparcie i higieniczny sen.
 7. Pianka lateksoidalna — rewolucyjne połączenie antybakteryjności lateksu ze sprężystością pianki wysokoelastycznej. Dedykowana jest szczególnie osobom uczulonym na roztocza i kurz. Oddychająca struktura materaca z zawartością pianki lateksoidalnej ogranicza pocenie się użytkownika w czasie snu. Najlepiej przyjść osobiście do salonu Expert Snu Katowice i na miejscu przetestować, jak Ci się leży na różnych rodzajach pianek.

Dla kogo przeznaczony jest materac piankowy?

Przekrój użytkowników materacy piankowych jest równie szeroki, co dostępne rodzaje pianek. Materace piankowe są idealnym rozwiązaniem dla:

 • Osób szukających ekonomicznego rozwiązania, które zapewnia prawidłowe podparcie ciała podczas snu.
 • Osób poszukujących idealnie dopasowanego podłoża do ciała – szczególnie polecamy materace wykonane z pianki lateksoidalnej.
 • Użytkowników poszukujących sprężystego materaca, który dopasowuje się pod wpływem temperatury ciała — warto sprawdzić materace wykonane z pianki termoelastycznej.
 • Osób, które preferują sprężyste i stabilne podłoża – dotyczy to zwłaszcza materacy z pianki wysokoelastycznej.
 • Osób, które lubią materace tworzące odlewy ciała, zapadające się pod ciężarem i ciepłem – w tym wypadku polecamy materace z pianką termoelastyczną.
 • Użytkowników z tendencją do pocenia się podczas snu, ponieważ materace piankowe płynnie odprowadzają wilgoć z powierzchni.
 • Alergików, którzy cierpią na alergie związane z kurzem, roztoczami lub grzybami – materace piankowe cechują się wysoką higieną i antyalergicznością. W salonie Expert Snu w Katowicach można nie tylko przetestować różne rodzaje materacy, ale także skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy od zdrowego snu, który pomoże dobrać dobry materac w odpowiedniej twardości.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane