Strona głównaDom i OgródListwy w technologii PolyForce do Twojego domu

Listwy w technologii PolyForce do Twojego domu

Każdy rodzic uświadamia sobie, że aranżacja pokoju dla swojej pociechy to wielkie przedsięwzięcie. To wielofunkcyjne pomieszczenie, które w dużej mierze pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na rozmaite elementy aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zastanowić się, z jakiego powodu nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Głównym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która powstaje podczas montażu podłogi. W tym przypadku właściwa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli nieczystości oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może powodować to trzeszczenie oraz nieatrakcyjne wybrzuszanie się podłogi. Wówczas zniwelowaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają również duże znaczenie w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą stanowiły doskonałą ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe gwarantują wspaniałe wykończenie podłogi oraz skutecznie osłaniają ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kolejnym, bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia skuteczne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Sprytnie ukryte przewody nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży stworzone są z różnych materiałów, o ciekawych kształtach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Głównym determinantem jest tu łatwość w czyszczeniu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. W związku z tym dla rodziców, ceniących sobie czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to właściwy wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długotrwałego kontaktu z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Wybierając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na trwałe produkty. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na przypadkowe uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale także być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Zważając na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, powinniśmy wybrać produkty o dobrej jakości, odporne na uderzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — odporny materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecięcego, pragniemy, aby była funkcjonalna, ale również pasująca do reszty wnętrza — również w przyszłości. Czym zatem się kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego pokoiku sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy ład w pokoju i wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki temu sztukaterie można wielokrotnie przemalowywać, dowolnie dostosowując ją do wymarzonej aranżacji wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, możemy postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmieniającej się przez lata aranżacji. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są doskonale zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

https://mardomdecor.com/

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane