Strona głównaMuzyka i KulturaJak To Z Lnem Było Tekst?

Jak To Z Lnem Było Tekst?

W czasach biblijnych ludowi izraelskiemu nakazano sadzić len i używać go jako oleju. Zachęcano ich również do wykonywania koncesji, czyli procesu osłabiania gleby, aby umożliwić sadzenie roślin.

Sadzenie lnu na polu

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w uprawie lnu, czy masz wieloletnie doświadczenie w jego uprawie, ważne jest, abyś wiedział, jak sadzić len na polu. Plon zależy w dużej mierze od dobrego osadzenia roślin.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że gleba jest dobrze zdrenowana. Jeśli gleba jest gliniasta, może wymagać dodania kompostu lub piasku. Nie tylko poprawi to drenaż, ale także zatrzymanie wilgoci.

Po przygotowaniu podłoża nadszedł czas na wysianie nasion. Jeśli mieszkasz na północnym wschodzie, chcesz wysiać nasiona pod koniec kwietnia. W środkowo-zachodniej części kraju nasiona należy wysiać na początku maja.

Głębokość siewu lnu wynosi 2,5-4 cm. Idealna dawka wysiewu to 50 funtów na akr. Zapewni to najwyższe plony.

Będziesz potrzebował dobrego harmonogramu podlewania, aby len był zdrowy. Podlewaj rano, aby gleba nie była zbyt wilgotna. Powolne, równomierne podlewanie pomoże głębszym korzeniom wchłonąć wodę.

Sprawdzanie lnu

W ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosło zainteresowanie korzyściami zdrowotnymi lnu. Obejmuje to jego potencjał do zmniejszania chorób układu krążenia. Jako źródło pożywienia len jest bogaty w błonnik, wysokiej jakości białko i wiele witamin. Ponadto jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych o-3.

Tradycyjnie ludzie uprawiali i spożywali nasiona lnu. W czasach starożytnych był on wykorzystywany w medycynie. Hipokrates zalecał stosowanie śluzu lnianego jako środka na kaszel. Ponadto stosowano go przy bólach brzucha. Ponadto chwalił go Tacyt.

Istnieją dwie odmiany lnu: żółta i brązowa. Żółta odmiana zawiera mniej kwasów tłuszczowych o-3. Ma jednak nieco bardziej ziemisty smak. Jego właściwości odżywcze są podobne do odmiany brązowej.

Nasiona lnu są uprawiane od zarania cywilizacji. W rzeczywistości egipskie mumie były zawijane w lniane tkaniny. Egipcjanie wierzyli, że siemię lniane łagodzi bóle brzucha i chroni serce. Jest również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, białka i kwasu a-linolenowego.

Ustępstwa rabina Yosei

Wśród ustępstw z tekstu o lnie autorstwa rabina Yosei jest nauczanie, że atrybut Świętego nie jest identyczny z atrybutem ciała i krwi. Chociaż oba atrybuty nękają ofiarę we wszystkich aspektach życia, Święty nie działa w sposób, który naśladuje atrybut ciała i krwi.

Atrybut Świętego nie oznacza, że ofiara jest w pozycji bezbronnej lub że jest stale zagrożona. Zamiast tego atrybut Świętego polega na tym, że jest on zawsze błogosławieństwem i światłem, niezależnie od tego, jak postępuje w swoim codziennym życiu. Na przykład Święty może rzucić klątwę na węża, ale korzyścią dla węża jest to, że dostaje jedzenie za każdym razem, kiedy wchodzi na dach. Przekleństwo przynosi korzyść wężowi, a jedzenie – wężowi.

Tanna’im toczą spór o zakaz stosowania różnych rodzajów nasion. Na przykład manna była biała jak perła, a nasiona lnu były białe na łodygach i okrągłe. Tanna’im twierdzą, że nasiona nie mieszają się i że łączenie nasion nie jest dobrym pomysłem. Gemara komentuje ten spór.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane