Strona głównaMuzyka i KulturaJak Dodać Muzykę Na Spotify? Poradnik Krok Po Kroku

Jak Dodać Muzykę Na Spotify? Poradnik Krok Po Kroku

Jeśli jesteś niepodpisanym artystą, możesz zastanawiać się, jak przesłać muzykę do Spotify. Na szczęście proces ten jest łatwiejszy niż myślisz, pod warunkiem, że wykonasz kilka prostych kroków. Te kroki obejmują dodanie metadanych do plików muzycznych i uzyskanie podpisu do usług dystrybucji cyfrowej. Po wykonaniu tych kroków, Twoja muzyka powinna być wymieniona na Spotify w krótkim czasie. Ale zanim zaczniesz, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o krokach, które musisz podjąć.

Nienapisani artyści mogą przesyłać muzykę do Spotify

Obecnie, funkcja próbna na Spotify pozwala niepodpisanym artystom przesyłać swoją muzykę bezpośrednio do serwisu. Chociaż jest to wciąż w początkowej fazie, pozwoli to niepodpisanym artystom na dostęp do metryk zaangażowania i przyszłych prognoz zarobków. W zeszłym roku Spotify nie udało się połączyć z Soundcloud, co mogło stworzyć największą na świecie firmę zajmującą się streamingiem muzyki. Spotify planuje wprowadzić nową funkcję bezpośredniego przesyłania w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Choć funkcja nie jest tak błyskawiczna jak SoundCloud, pozwala artystom wybrać, kiedy ich muzyka zostanie wydana. Opcja uploadu na Spotify pozwala artystom przesłać swoją muzykę i załadować grafikę, wybrać datę wydania i wprowadzić dodatkowe informacje. Możliwy jest również podgląd gotowego produktu dzięki usłudze bezpośredniego uploadu. Obecnie usługa ta jest dostępna tylko dla niepodpisanych artystów. Jednak w najbliższej przyszłości ma się to zmienić i w najbliższych tygodniach powinna być dostępna dla wszystkich artystów.

Istnieją pewne wymagania, aby przesyłać muzykę na Spotify. Musisz mieć ukończone 18 lat, aby podpisać umowę z dystrybutorem. Możesz również pobrać swoją muzykę na maksymalnie trzy urządzenia, jeśli masz subskrypcję premium. Pamiętaj, że zgrywanie muzyki ze Spotify jest nielegalne w większości krajów. Musisz uzyskać pozwolenie od właściciela nagrania audio, aby przesłać swoją muzykę. Opłaty są różne, więc najlepiej znaleźć rozwiązanie, które Ci odpowiada.

Profesjonalny profil artysty na Spotify zwiększy Twoją ekspozycję na fanów i przyciągnie kuratorów. Posiadanie zweryfikowanego profilu artysty zwiększy również Twoją wiarygodność i przyciągnie fanów i profesjonalistów z branży. Budując bazę fanów na Spotify, Twoja muzyka będzie słyszana przez miliony ludzi na całym świecie. Istnieje również kilka sposobów, aby uzyskać swoją muzykę na Spotify. Te trzy wskazówki mogą pomóc Ci zacząć już dziś. Pamiętaj tylko, że najlepiej jest zacząć od prostej i taniej strategii, która działa najlepiej dla Twojego unikalnego stylu muzycznego.

Innym ważnym aspektem Spotify jest to, że nie jest on stronniczy wobec pewnych typów muzyki. Jego użytkownicy to codzienni ludzie, którzy lubią muzykę. Nie możesz więc uciec od wgrywania swojej niewydanej muzyki do serwisu. Istnieją niezależni kuratorzy list odtwarzania na Spotify, którzy akceptują niepublikowaną muzykę od nieznanych artystów. Oprócz zautomatyzowanych list odtwarzania, artyści mogą również śledzić innych artystów i udostępniać ich muzykę na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Dodawanie metadanych do plików muzycznych

Jeśli szukasz łatwego sposobu na dodanie więcej informacji o swoich plikach muzycznych przed przesłaniem ich do Spotify, oto wideo krok po kroku, które pokaże Ci, jak to zrobić. Proces jest bardzo prosty i zajmuje nie więcej niż pięć minut. Aby było jeszcze łatwiej, załączyliśmy plik audio jako przykład. Dodanie metadanych do plików muzycznych ułatwia ich kategoryzację i filtrowanie, a także pomoże im uzyskać maksymalną ekspozycję i uwagę, na którą zasługują.

Metadane to informacje osadzone w plikach cyfrowych i służą do ich organizowania, wyszukiwania i licencjonowania. Metadane to informacje osadzone w mediach i składają się z setek tekstowych meta tagów, które opisują zawartość nagrania. Niektóre przykłady obejmują wykonawcę, okładkę, gatunek i napisy dla autorów piosenek. Te szczegóły ułatwiają znalezienie i licencjonowanie Twojej muzyki cyfrowej. Dodanie metadanych do plików muzycznych sprawi, że będą one bardziej wyszukiwane przez fanów.

Aby mieć pewność, że Twoja muzyka jest właściwie przypisana, dodaj jak najwięcej metadanych. Włączenie nazwy twórcy piosenki, informacji o prawach autorskich i innych informacji o utworze pomoże zwiększyć jego sukces. Zwiększy to również szansę na wylądowanie w synchronizacji. Podczas wgrywania utworu do Spotify, nie zapomnij podać informacji kontaktowych artysty i własności praw autorskich. Te informacje są niezbędne, aby Twoja muzyka znalazła się w wynikach wyszukiwania.

Używanie metadanych jest bardzo ważną częścią Twojego zgłoszenia i może sprawić, że Twoje szanse na wylądowanie koncertu będą większe lub mniejsze. Aby upewnić się, że uwzględniasz właściwe informacje, rozważ użycie narzędzia do budowania wydania, takiego jak Ditto Music. To może poprowadzić Cię przez proces krok po kroku, więc można przesłać odpowiednie informacje. To oprogramowanie ułatwi również wprowadzenie prawidłowych informacji.

Dodanie metadanych do plików muzycznych jest ważne dla dobra przemysłu muzycznego. Bez tego artyści tracą na tantiemach i nie otrzymują kredytu, na który zasługują. W rezultacie serwisy streamingowe nie indeksują prawidłowo muzyki i utworów, co ostatecznie skutkuje pogorszeniem jakości. Aby tego uniknąć, upewnij się, że dodajesz metadane do swoich plików muzycznych podczas przesyłania ich do Spotify.

Zapisanie się w usługach dystrybucji cyfrowej

Zanim zaczniesz przesyłać swoją muzykę do różnych sklepów ze streamingiem i pobieraniem online, ważne jest, aby zapisać się do usługi dystrybucji cyfrowej. Podczas gdy wielu dystrybutorów muzyki online akceptuje wszystkie gatunki, niektórzy są bardziej selektywni niż inni. Po zarejestrowaniu się w jednym z tych serwisów, Twoja muzyka będzie dostępna we wszystkich sklepach cyfrowych. Następnie możesz zacząć otrzymywać miesięczne tantiemy z tych usług.

Aby zapisać się do jednej z tych usług, musisz przesłać swoje pliki audio lub pliki graficzne do usługi. Następnie musisz przesłać płatność i załadować odpowiednie pliki. Większość usług dystrybucyjnych zapewni formularz przesyłania, jednak zawsze należy dokładnie wypełnić wymagane punkty danych. Im bardziej kompletne metadane, tym lepiej, ponieważ pomoże to nowym fanom odkryć Twoją muzykę i odpowiednio ją rozpowszechnić. Na koniec, twój upload musi zawierać zapadającą w pamięć grafikę. Jeśli nie masz żadnych zasobów projektowych lub brandingowych, aby stworzyć pamiętne dzieło sztuki, możesz przesłać logo lub zdjęcie związane z Twoją marką. Siła stylowego dzieła sztuki nie może być niedoceniona; może przyciągnąć słuchaczy.

Po przesłaniu swojej muzyki do Spotify, otrzymasz płatności tantiem za pośrednictwem usługi. Te płatności są obliczane w zależności od tego, ile osób słucha Twojej muzyki. Zazwyczaj każda usługa dystrybucji cyfrowej płaci artystom na podstawie ilości strumieni Spotify w odpowiednich ramach czasowych. Różni dystrybutorzy pobierają różne kwoty za swoje usługi. Niektórzy pobierają opłaty za każdy przesłany utwór, inni biorą procent od tantiem za streaming. Każda usługa oferuje nieco inne usługi, więc ważne jest, aby zrobić swoje badania przed zapisaniem się z jednym.

Po przesłaniu muzyki do Spotify, możesz zapisać się do usługi dystrybucji cyfrowej, aby uzyskać swoją muzykę wydaną. Te serwisy zajmą się większością pracy za Ciebie i będą rozprowadzać Twoje pliki wśród platform streamingowych. Ważne jest również, aby pamiętać, że usługa dystrybucji cyfrowej pobierze od Ciebie opłatę licencyjną, jeśli Twoja muzyka będzie odtwarzana na platformie streamingowej.

Uzyskanie Twojej muzyki na Spotify

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie Twojej muzyki na Spotify. Po pierwsze, musisz zarejestrować się na konto dystrybutora. Pozwoli Ci to na dystrybucję Twojej muzyki do największego na świecie serwisu streamingowego. Po drugie, musisz zrozumieć, jak Spotify zarządza twoją muzyką i uzyskać swoje tantiemy. Istnieje wiele dystrybutorów, z których możesz wybierać, ale najważniejsze jest znalezienie takiego, który oferuje prosty, jednostronicowy proces rejestracji.

Gdy już zarejestrowałeś się na konto dystrybutora, musisz się z nimi zarejestrować. Firmy te będą dystrybuować Twoją muzykę na wiele platform jednocześnie. Spotify ma obecnie ponad 400 milionów użytkowników, a jeśli Twoja muzyka jest wystarczająco popularna, możesz łatwo uzyskać swoją muzykę w serwisie. Jednak jeśli jesteś nowym artystą nagrywającym, możesz nie wiedzieć, jak zapisać się do dystrybutora.

Aby uzyskać swoją muzykę na Spotify, musisz przesłać plik metadanych nadający się do pracy. Dystrybutor Spotify przejrzy przesłaną przez Ciebie muzykę, aby upewnić się, że spełnia ona ich wysokie standardy. Następnie, Twoja piosenka powinna być dostępna na Spotify w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Zanim wyślesz swoją muzykę, upewnij się, że masz dobrego dystrybutora. W zależności od dystrybutora, czas przetwarzania Twojej piosenki może być dłuższy lub krótszy niż zwykle. Jeśli nie znasz dystrybutora, skontaktuj się z nim.

Po przesłaniu swojej muzyki, możesz następnie ubiegać się o swoją stronę artysty. Jest to zakulisowa platforma, na której możesz zarządzać swoim profilem i przeglądać statystyki słuchalności. Musisz najpierw zarejestrować swoją stronę artysty, dostarczając dowód tożsamości. Jeśli uda Ci się to zrobić, Spotify da Ci dostęp do Twojej strony artysty i zweryfikuje Twój status artysty. To takie proste! Tak więc, jeśli chcesz, aby Twoja muzyka była słyszana na Spotify, nadszedł czas, aby ubiegać się o swoje miejsce.

Spotify to największy na świecie serwis streamingu muzyki. Ma ponad 345 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników i dostęp do ponad 178 rynków. Od momentu uruchomienia Spotify wygenerował 21 miliardów euro przychodu. Pozwalając konsumentom na słuchanie Twojej muzyki na Spotify, zwiększysz swoje szanse na bycie odkrytym i zbudowanie publiczności. Ale jak to zrobić? Oto jak. Nie przegap tej wspaniałej okazji! I nie zapomnij skorzystać ze stawek honorariów autorskich Spotify.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane