Strona głównaPraca i BiznesIle płynie prom z Gdańska do Sztokholmu?

Ile płynie prom z Gdańska do Sztokholmu?

Rejsy promem z Polski do Szwecji to jedyna sensowa trasa dla przewozu ładunków. Jednym z najważniejszych kierunków jest oczywiście Sztokholm, czyli stolica tego skandynawskiego kraju. W ofercie armatorów jest połączenie, które umożliwia dotarcie do miejsca docelowego w nieco ponad 18 godzin.

Ile płynie prom do Szwecji z Polski?

A więc ile płynie prom do SzwecjiOczywiście trzeba uwzględnić dokładne miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu. Jeśli ładunek ma zostać dostarczony do Sztokholmu, jedynym właściwym rozwiązaniem jest rejs Gdańsk – Nynäshamn. To portowe miasto znajduje się ok. 60 kilometrów na południe od Sztokholmu. Ile płynie prom z Gdańska do Sztokholmu? Trasa do Nynäshamn trwa ok. 18 godzin. Do tego należy doliczyć również drogę lądową, by dotrzeć do lokalizacji w stolicy lub jej obrzeżach.

Warto zaznaczyć, że obecnie nie ma w ofercie armatorów bezpośredniego połączenia między Gdańskiem a Sztokholmem dla rejsów cargo. Dlatego planowanie trasy musi obejmować dotarcie do Nynäshamn, a dopiero w kolejnym kroku pokonanie ok. 60 kilometrów do wybranej lokalizacji w Sztokholmie.

Jaki armator oferuje rejsy cargo do Sztokholmu (Nynäshamn)?

Dla każdego zainteresowanego przedsiębiorcy kluczowe znaczenie ma armator połączenia Gdańsk – Sztokholm (Nynäshamn). Jest to Polferries (Polska Żegluga Bałtycka), który realizuje codzienne rejsy w ww. połączeniu. Rejs cargo rozpoczyna się każdego dnia o godzinie 18:00, natomiast w na miejscu w Szwecji zawija do portu ok. godziny 12:00.

Armator Polferries przewiduje jeden rejs każdego dnia. W okresie letnim organizowane są też przeprawy rozpoczynające się w niedzielę. Natomiast poza sezonem wakacyjnym rejsy odbywają się od poniedziałku do soboty włącznie. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na PROMY24.COM.

O czym pamiętać przez rezerwacją biletu na prom cargo do Sztokholmu?

Każdy przedsiębiorca organizujący przewóz morski towarów, aut czy innych ładunków musi spełnić określone wymagania. Kluczowe znaczenie pod kątem bezproblemowego rejsu ma uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń i dokumentów. Chodzi przede wszystkim o faktury handlowe, listy przewozowe czy deklaracje celne. Bez nich rozpoczęcie rejsu nie będzie możliwe.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę? Każdy armator ma swój regulamin rezerwacyjny, który obejmuje też przygotowanie ładunku, pojazdu czy kierowcy do rejsu cargo. Dlatego wcześniej warto upewnić się, jakie wymagania stawiane są przez armatora na danej trasie morskiej.

Warto pamiętać również o tym, że zakup biletu należy zrealizować z wyprzedzeniem. Niektóre terminy (zwłaszcza poniedziałek i wtorek) są bardzo popularne, co zwiększa zainteresowanie przeprawami. Nie odkładaj bookowania biletu na ostatnią chwilę. Ma to znaczenie również dla planowania powrotu. Gdy wysyłasz kierowcę do Sztokholmu, pamiętaj, że zakup biletu uprawnia go do skorzystania z posiłków i miejsca spoczynku na czas rejsu. Będzie w pełni sił, by wyruszyć w dalszą podróż po dotarciu do portu w Nynäshamn.

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane