Strona głównaDom i OgródPoduszki dekoracyjne do salonu - jak dobrać je do salonowej aranżacji?

Poduszki dekoracyjne do salonu – jak dobrać je do salonowej aranżacji?

Przytulny i jednocześnie zachwycający salon to coś, co lubimy najbardziej! Każdy z nas marzy o idealnej salonowej aranżacji, w końcu to właśnie salon jest miejscem gdzie spędzamy sporo czasu w ciągu dnia, z rodziną czy z przyjaciółmi. Aby twój wystrój nabrał charakteru, na jakim ci zależy, konieczne będą odpowiednio dobrane dekoracje! Meble, podłoga czy kolory ścian to oczywiście baza aranżacji, ale dekoracje to wisienki na tym torcie, które podkreślają wypracowany styl. W dzisiejszym artykule podpowiemy ci, jak wyostrzyć twój styl przy pomocy poduszek dekoracyjnych!

Design poduszek w zależnosci od stylu wnętrza

Poduszki dekoracyjne do salonu często są niedoceniane, a ich potencjał jako estetycznych dodatków do wnętrza jest ogromny! Nie tylko kanapa zyska na wyglądzie, a cały salon. Poduszki pozostawiają szerokie pole do popisu jeśli chodzi o ich aranżacje. Możesz spróbować bawić się kolorami, dopasowywać je do różnych elementów wystroju, czy decydować się na różne ciekawe elementy dekoracyjne, jak wzory wyplatane nićmi czy cekiny. Poniżej przedstawiamy w ramach inspiracji propozycje do różnych typów aranżacji!

Przytulny styl skandynawski

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych wystrójów wnętrz w ostatnich sezonach. Dlaczego? Urzeka nas swoją przytulnością i funkcjonalnością. Wnętrza skandynawskie są jasne, rozwiązania aranżacyjne zwykle są proste, wiele w nich jasnych barw i naturalnych akcentów. Do takiego salonu najlepiej sprawdzą się proste, bawelniane poduszki dekoracyjne, w kolorach jasnych pasteli. Mogą być gładie lub z delikatnymi zdobieniami, np. wyszywanymi wzorami. Sprawdzą się tutaj też lniane poszewki o naturalnym charakterze.

Prosty styl minimalistyczny

Jeśli interesujecie się home designem z pewnością wiecie, że styl minimalistyczny nie lubi przesady i zbędnych przedmiotów. Nie ma tam zbyt wiele miejsca na dekoracje, dlatego warto wykorzystać potencjał aranżacyjny poduszek, które przecież i tak zdobią każdą kanapę. Do stylu minimalistycznego warto wybrać gładkie poduszki, mogą być w wyrazistych kolorach, aby przyciągały wzrok. Ciekawym rozwiązaniem będą także poduszki we wzory geometryczne, z różnymi odcięciami i ciekawymi liniami.

Elegancki i pełen przepychu styl glamour

W stylu glamour zawsze znajduje się wiele wyrazistych akcentów które przykuwają uwagę, dlatego dekoracyjne poduszki do takiego salonu nie muszą się przesadnie wyróżniać czy posiadać krzykliwych zdobień. Na eleganckiej pikowanej sofie typu chesterfield najlepiej będą się prezentowały jednokolorowe poduszki welurowej fakturze. Welur jest materiałem bardzo eleganckim, a dodatkowo jego mieniąca się powierzchnia pięknie współgra ze światłem.

Niepowtarzalny styl awangardowy

Gdzie najbardziej będzie można zaszaleć z wyborem poduszek? We wnętrzu awangardowym! Tam aż prosi się o wpuszczenie do aranżacji nietypowych i ciekawych perełek. Designerskie poduszki do takiego salonu mogą nawiązywać do aktualnych trendów lub być dopasowane do twojego stylu. Możesz postawić na wyszywane poduszki z twarzą o motywie geometrycznym – to bardzo modny w ostatnich sezonach wzór i pojawia się nie tylko na dodatkach do wnętrz, ale też w biżuterii czy w modzie. Ciekawym rozwiąznaiem będą też poduszki z motywami abstrakcyjnymi lub zwierzęcymi.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane