Strona głównaZdrowieOlejek Z Geranium Jak Zrobić?

Olejek Z Geranium Jak Zrobić?

Niezależnie od tego, czy chcesz zwalczyć stres, czy nadać swojej przestrzeni świeży wygląd, olejek geraniowy ma wiele zalet. Może on pomóc zredukować zmarszczki, zwalczyć bakterie i drożdże, a nawet leczyć hemoroidy.

Zmniejsza zmarszczki

Używanie olejku geraniowego może zredukować zmarszczki i wspomóc wzrost zdrowej skóry. Ma właściwości przeciwzapalne i jest skuteczny w walce z różnymi bakteriami. Możesz go również używać do łagodzenia suchości i stanów zapalnych skóry. Działa również jako naturalny środek odstraszający owady.

Używanie olejku eterycznego z geranium to świetny sposób na zachowanie młodego i pełnego życia wyglądu skóry. Olejek zawiera antyoksydanty, które pomagają uzdrowić skórę po kontakcie z toksynami i zanieczyszczeniami. Ma także właściwości antybakteryjne i antyseptyczne.

Olejek geraniowy możesz połączyć z innymi olejkami, aby stworzyć krem do stosowania miejscowego. Możesz też zmieszać go z wodą, aby zrobić płyn do mycia twarzy. Możesz go używać do leczenia trądziku, ponieważ zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia.

Olejek eteryczny z geranium jest również używany do zwalczania zmęczenia, stresu i niepokoju. Wspomaga dobre samopoczucie emocjonalne i równoważy produkcję hormonów.

Zwalcza bakterie i drożdże

Dodanie olejku geraniowego do swojej pielęgnacji skóry to świetny sposób na utrzymanie jej świeżego wyglądu. Olejek ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Pomaga też kontrolować poziom nawilżenia skóry. Ponadto pomaga zwalczać bakterie i drożdże.

Zapalenie jest związane z wieloma chorobami i stanami zdrowia. Jedno z badań wykazało, że zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu przewlekłych chorób zapalnych. Naukowcy sprawdzili, jak olejek geraniowy wpływa na te efekty.

Testowali olejek eteryczny pod kątem jego działania na grzyby. Okazało się, że jest on skuteczny wobec 24 różnych gatunków grzybów. Był w stanie zahamować wzrost większości szczepów bakterii. Ponadto miał silne działanie przeciwbakteryjne wobec klinicznych izolatów S. aureus i MSSA. Zapobiegał również rozwojowi biofilmu u Enterokoków. Jego MIC wynosiło od 0,25 do 0,5 uL/mL.

Leczy hemoroidy

Używanie olejku Geranium w leczeniu hemoroidów może pomóc w pozbyciu się bólu i dyskomfortu spowodowanego chorobą. Zawsze jednak należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Niektóre olejki eteryczne są zbyt silne dla hemoroidów.

Należy unikać nakładania dużej ilości olejku Geranium bezpośrednio na skórę. Zamiast tego powinieneś rozcieńczyć go w oleju nośnym, np. kokosowym lub jojoba. Można go też zmieszać z zimnym kremem. Olej nośnikowy zmiękczy skórę, a olejek eteryczny będzie miał działanie kojące.

Kadzidło to kolejny dobry olejek do stosowania w leczeniu hemoroidów. Ma on doskonałe właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Można go wdychać poprzez aromaterapię. Zabija bakterie powodujące infekcję i łagodzi stan zapalny.

Olejek eteryczny z cyprysu jest również dobrym wyborem w przypadku hemoroidów. Jest łagodnym środkiem ściągającym, który pomaga zmniejszyć obrzęk wokół hemoroidów. Poprawia też krążenie krwi.

Odświeża Twoją przestrzeń

Użycie olejku geraniowego do odświeżenia Twojej przestrzeni to mądre posunięcie. Pomaga on zredukować stres, poprawić stan włosów, złagodzić stany zapalne dróg oddechowych i poprawić ogólny stan środowiska. Ma też wiele innych korzyści zdrowotnych.

Najlepszym sposobem użycia olejku jest naniesienie kropli lub dwóch na szmatkę lub papierowy ręcznik. Innym pomysłem jest dodanie olejku do osobistego dyfuzora. Użycie szklanego dyfuzora pomoże zachować czystość olejku. Dyfuzor osobisty ułatwia też regulację rozcieńczenia. Możesz zacząć od 5% roztworu, ale zawsze możesz go zwiększyć, jeśli masz miejsce.

Ceramiczny dyfuzor świecowy jest tańszą alternatywą dla dyfuzorów podłączanych do prądu. Jego główną zaletą jest to, że nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Ponadto wykorzystuje ciepło z podgrzewacza, aby stworzyć przyjemną atmosferę.

Zwalcza stres

Używanie olejku Geranium może pomóc Ci zwalczyć stres i dolegliwości z nim związane. Olejek eteryczny ma właściwości ściągające, antybakteryjne i przeciwzapalne. Olejek można zmieszać z olejem nośnym i wmasować w skórę. Można go również nakładać na tkaninę lub umieścić w dyfuzorze do aromaterapii.

Zapach olejku geraniowego jest ostry i słodki. To sprawia, że jest świetnym uzupełnieniem innych olejków. Mówi się, że jego zapach uspokaja i podnosi na duchu.

Olejek geraniowy jest stosowany w leczeniu wielu chorób, takich jak stopa sportowca, zapalenie skóry, obrzęk, egzema, ukąszenia owadów i infekcje skóry. Ponadto jest stosowany w celu poprawy nastroju i zmniejszenia stresu. Stwierdzono, że stymuluje wydzielanie estrogenów ślinowych.

Olejek geraniowy jest popularnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry i serum do twarzy. Można go rozcieńczyć w oleju nośnym i wmasować w skórę, aby uzyskać efekt uspokajający.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane