Strona głównaLifestyleJak Usunąć Wiadomości Z Messengera U Odbiorcy?

Jak Usunąć Wiadomości Z Messengera U Odbiorcy?

Pozbycie się niechcianych wiadomości z komunikatora odbiorcy jest proste. Wystarczy wykonać kroki opisane w tym artykule.

Uwaga dla wszystkich

Używając funkcji „Uniewaga dla wszystkich” w Facebook Messengerze, użytkownicy mogą usuwać wiadomości, których wysłania żałują. Jednak niewysłane wiadomości nie są archiwizowane, więc odbiorca może je zobaczyć w historii czatu. Jeśli zdecydujesz się usunąć wiadomość, odbiorca otrzyma powiadomienie. Nie będzie mógł się odwołać od usunięcia.

Jest kilka powodów, dla których ludzie mogą chcieć usunąć wiadomość na Facebooku. Może to być rozmowa, w której uczestniczyli przed wysłaniem wiadomości, albo wiadomość jest nieistotna dla rozmowy. Może też być tak, że osoba, która wysłała wiadomość, nie otrzymała powiadomienia o jej wysłaniu.

Opcja „Usuń dla wszystkich” pozwala usunąć wiadomość w ciągu 10 minut lub mniej. Ta funkcja jest dostępna zarówno w aplikacjach desktopowych, jak i mobilnych.

Po wybraniu opcji „Odrzuć dla wszystkich” wiadomość zostanie usunięta ze wszystkich wątków w Twojej konwersacji. Zostanie również zastąpiona wiadomością tekstową o treści „Wycofałeś wiadomość”. Wiadomość nie będzie widoczna dla odbiorcy. Zniknie w ciągu 10 minut.

Jeśli nie zdecydujesz się na usunięcie wiadomości, nadal możesz ją zgłosić. Inni użytkownicy Facebooka zobaczą ją w raportach. Będziesz mógł jednak potwierdzić swój wybór. Jeśli obawiasz się, że Twoja wiadomość będzie widoczna dla innych, warto poinformować ich o niewysłanej wiadomości.

Usuwanie całych wątków czatu z Facebooka

Usuwanie całych wątków czatu z komunikatora Facebook to dobry sposób na usunięcie niechcianych wiadomości. Może też pomóc w oczyszczeniu skrzynki odbiorczej. Jednak usunięcie całego czatu nie jest tak proste jak usunięcie wiadomości e-mail. Oto trzy sposoby, jak to zrobić.

Po pierwsze, przejdź na stronę Facebooka, z której chcesz usunąć wiadomość. Kliknij ikonę Messengera w prawym górnym rogu strony. Pojawi się rozwijane menu. Najedź kursorem na wiadomość, którą chcesz usunąć, i naciśnij ikonę potrójnej kropki. Otworzy się menu z opcjami usuwania czatu, konwersacji lub całej konwersacji.

Po wybraniu konwersacji, którą chcesz usunąć, możesz ją otworzyć, usunąć lub zarchiwizować. Jeśli wybierzesz opcję archiwizacji, zostanie ona usunięta ze skrzynek odbiorcy i Twojej, ale pojawi się ponownie, gdy ją wyślesz. Możesz też ukryć rozmowę, co sprawi, że nie będzie widoczna.

Alternatywnie możesz długo nacisnąć wiadomość, którą chcesz usunąć. Spowoduje to wyświetlenie okienka z pytaniem, czy naprawdę chcesz ją usunąć. Będziesz musiał wyrazić zgodę, zanim wiadomość zostanie usunięta z Twojej strony rozmowy. Jeśli tego nie zrobisz, wiadomość zniknie, ale odbiorca nadal będzie mógł ją zobaczyć.

Przeglądanie niewysłanych wiadomości do 14 dni po ich usunięciu

Obecnie Facebook ma funkcję zwaną „wyślij”, która pozwala użytkownikom usuwać wiadomości, których wysłania żałują. Funkcja ta nie jest jednak dostępna dla wszystkich, a nawet w każdym kraju. Możesz jej używać w Polsce, Boliwii, Kolumbii i na Litwie. Nie możesz jednak użyć jej do edycji historii starożytnej.

Istnieją inne sposoby usuwania wiadomości, na przykład za pośrednictwem Gmaila, który oferuje możliwość edycji po wysłaniu wiadomości. Facebook pracuje jednak nad dodaniem kolejnych funkcji, które ułatwią usuwanie wiadomości. Być może będzie można nawet ustawić daty ważności wiadomości, co da Ci określony czas na usunięcie wiadomości.

Funkcja usuwania wiadomości z Facebooka jest dostępna w aplikacji Messenger dla systemu iOS. Jest też dostępna w wersji internetowej aplikacji. Aby z niej skorzystać, musisz pobrać najnowszą wersję aplikacji.

Funkcja wyślij jest świetnym sposobem na usuwanie z czatów wiadomości, których nie chcesz, aby odbiorca zobaczył. Możesz wybrać, czy chcesz wyrzucić pojedynczą wiadomość, czy całą konwersację.

Funkcja wyślij jest też świetna do poprawiania literówek w wiadomościach. Możesz wycofać wiadomość, usuwając ją ze skrzynki odbiorczej, i możesz to zrobić do dwóch minut po jej wysłaniu.

Funkcja wyślij jest dostępna tylko w systemie iOS 16 lub nowszym. Aby móc wyrzucać wiadomości, musisz mieć zainstalowaną najnowszą aplikację iMessage na swoim iPhonie lub iPadzie.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane