Strona głównaLifestyleJacy Mężczyźni Podobają Się Kobietom? Odpowiadamy

Jacy Mężczyźni Podobają Się Kobietom? Odpowiadamy

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj mężczyzn lubią kobiety, powinieneś wiedzieć, że nie jesteś sam. Większość kobiet jest przyciągana przez pewnych siebie, łatwych do przejścia mężczyzn z dobrym poczuciem humoru. W rzeczywistości kobiety wolą tylko kilku mężczyzn, którzy są agresywni. Kobiety lubią również mężczyzn, którzy są ciepli i wrażliwi. Jeśli jesteś zainteresowany randkami z kobietami, to czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek. Będziesz zaskoczony wskazówkami, które otrzymasz z tego artykułu.

Mowa ciała

Oprócz różnic w płci, mowa ciała mężczyzn i kobiet różni się również w kulturze. Ucząc się, jak czytać i interpretować niewerbalne znaki mężczyzn i kobiet, możesz rozwijać wzajemne zrozumienie i szacunek w związku. Podczas gdy mężczyźni używają języka ciała do przekazywania informacji i radzenia sobie z wyzwaniami, kobiety używają go do wyrażania swoich uczuć i zaspokajania emocjonalnej intymności. Podczas gdy mężczyźni mogą być bardziej wychodzący i gadatliwi, kobiety są na ogół bardziej powściągliwe i używają sygnałów niewerbalnych, aby przedstawić swój punkt. Ponadto kobiety są często wykwalifikowane w interpretowaniu znaków niewerbalnych i są ekspertami w wykrywaniu oszustw. Płeć żeńska jest bardziej subtelna i skłonna do naśladowania działań innych ludzi.

Cechy osobowości

Różnice między płciami w osobowości są widoczne w całej historii, od narodzin do starości. W jednym z badań naukowcy stwierdzili, że mężczyźni i kobiety różnią się w ponad 50 cechach osobowości, przy czym mężczyźni uzyskali wyższe wyniki niż kobiety w przypadku prawie każdej cechy. Szczególnie dotyczyło to entuzjazmu, otwartości i uprzejmości. Z kolei mężczyźni osiągają wyższe wyniki w zakresie asertywności, pracowitości i intelektu. Ta różnica między płciami utrzymuje się do naszych współczesnych czasów.

Atrakcyjność fizyczna

Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym w Journal of Psychology, istnieje kilka czynników, które określają, jak atrakcyjny jest mężczyzna dla kobiet. Jednym z czynników jest atrakcyjność twarzy, ale badania pokazują również, że atrybuty fizyczne i cechy osobowości są ważne w przyciąganiu kobiet. W badaniu przyjrzano się również markerom społecznym i pozytywnej osobowości. Kobiety wolą mężczyzn, którzy są atrakcyjni od tych, którzy są mniej atrakcyjni. Odkrycia są świetnym przewodnikiem dla randek i mogą pomóc mężczyznom przyciągnąć kobiety.

Altruizm

Według nowych badań altruizm jest najwyższą cechą, której kobiety szukają u mężczyzn. Badanie opublikowane w British Journal of Psychology oceniało odpowiedzi niezamężnych dorosłych Kanadyjczyków. Naukowcy poprosili uczestników o ocenę ich altruizmu, ilości dobrych uczynków, które wykonali i częstotliwości aktywności seksualnej. Ci, którzy odpowiedzieli pozytywnie na pytanie o altruizm, częściej znajdowali partnera i byli zadowoleni ze swoich związków.

Kreatywność

Nowe badanie sugeruje, że kreatywność jest uwarunkowana płcią. Mężczyźni mieli tendencję do osiągania wyższych wyników na wysokim poziomie spektrum kreatywności niż kobiety. Mężczyźni oceniali siebie również wyżej po stronie adaptacyjnej. W badaniu porównano oceny kobiet i mężczyzn w programie MBA. Zespół badawczy doszedł do wniosku, że mężczyźni z kadry kierowniczej uzyskali wyższe wyniki w zakresie kreatywności niż kobiety. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia do tych wyników. Mężczyźni są bardziej przystosowani niż kobiety, więc niesprawiedliwe byłoby ocenianie mężczyzny jako bardziej kreatywnego niż kobieta.

Pozytywność

Pozytywność ciała to ruch społeczny mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet i mężczyzn poprzez wspieranie ich naturalnego piękna. Choć ruch ten rozpoczął się w latach 60. jako ruch wyzwolenia tłuszczu, od tego czasu skrzyżował się z feminizmem i sprawiedliwością rasową. Jego celem jest podniesienie rangi zmarginalizowanych ciał i domaganie się równych płac, odpowiedniej opieki medycznej i zmiany sposobu, w jaki społeczeństwo postrzega grube ciała. Niestety, większość aktywistów body-positive ignoruje mężczyzn i inne osoby niebinarne, a mężczyźni są pomijani.

Poczucie humoru

Poczucie humoru u mężczyzn i kobiet różni się. Badania wykazały, że kobiety mają nieco lepsze poczucie humoru niż mężczyźni. Obie płcie są zainteresowane kimś o wyjątkowym poczuciu humoru. W badaniu przeprowadzonym przez Crawforda i Gressleya poproszono mężczyzn i kobiety o opisanie idealnej osoby z poczuciem humoru, a następnie poproszono ich o opisanie cech tej osoby. Obie płcie chwaliły poczucie humoru drugiej osoby.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej Czytane