Strona głównaDom i OgródCzym Wyrównać Ścianę Po Skuciu Płytek?

Czym Wyrównać Ścianę Po Skuciu Płytek?

Nierówności w ścianie mogą powodować efekt wypukłości podczas układania płytek. Poniższe kroki pomogą Ci wyrównać ścianę przed układaniem płytek. Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich płytek. Następnie nałóż tynk strukturalny Structolite. W razie potrzeby powtórz ten proces. Jeśli zauważysz zauważalną różnicę, możesz rozpocząć układanie płytek. Kolejnym krokiem jest nałożenie na ściany tynku Structolite.

Nierówności ściany mogą prowadzić do efektu uginania się

Uginające się ściany mogą być spowodowane pęknięciami w podłożu i hydroizolacji ściany. Podczas gdy same pęknięcia mogą nie być zauważalne, mogą one powodować uginanie się ściany. Bowing ściany może być poważnym problemem bezpieczeństwa, ponieważ może zagrozić stabilności domu. Aby to naprawić, można użyć włókna węglowego naprawy. Ten rodzaj naprawy działa w celu rozwiązania łuku ścian mniej niż 2 cale. Paski z włókna węglowego są zainstalowane w ścianie i mogą być malowane nad, aby pojawić się inconspicuous.

Przed zainstalowaniem nowej płytki, ważne jest, aby sprawdzić, czy nie ma nierówności w ścianie. Nierówne ściany mogą spowodować nierówne płytki lub uszkodzić samą instalację. Aby sprawdzić poziom nierównej ściany, przesuń przez nią długi kawałek tarcicy, aby wykryć wszelkie nierówności. W idealnej sytuacji nierówności na ścianie nie powinny być większe niż trzy milimetry. Jeśli jednak nierówności są większe niż sześć milimetrów, nie należy instalować nowych płytek.

Używanie poziomicy suchej zabudowy może być korzystne podczas usuwania płytek ze ścian. To sprawi, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy. W przeciwnym razie możesz utknąć z łukiem ściany lub nierównej suchej zabudowy. Poza tym nierówna płyta gipsowo-kartonowa jest trudniejsza do układania i może powodować efekt wypukłości. Aby temu zapobiec, należy odpowiednio przygotować ścianę przed rozpoczęciem układania płytek. Przed przystąpieniem do układania płytek można użyć skrobaka i papieru ściernego, aby usunąć luźne elementy suchej zabudowy. Odkurzacz może być również przydatny podczas czyszczenia ściany przed rozpoczęciem.

Przygotowanie ściany do układania płytek

Przed rozpoczęciem układania płytek na ścianie, będziesz chciał poświęcić czas na jej właściwe przygotowanie. Najpierw należy wyrównać ścianę i oczyścić ją z kurzu, tłuszczu i wilgoci. Trzeba będzie również przygotować powierzchnię tak, że klej będzie w stanie chwycić na nim. Po przygotowaniu ścian, jesteś gotowy, aby rozpocząć płytkowanie!

Następnie, przygotować ścianę przez zeskrobanie wszystkich luźnych farb lub tapet. To pozostawi gładką powierzchnię dla płytki. Jeśli ściana jest świeżo pomalowana, będziesz musiał ją wypunktować. Zapewni to, że klej będzie trzymać i nie będzie podnosić od ściany. Upewnij się, że wypełnić wszelkie otwory, ale większe mogą wymagać repetowania. Po przygotowaniu ściany, trzeba będzie oczyścić go z roztworem mydła cukrowego, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i kurz. Po wyczyszczeniu jesteś gotowy do układania płytek.

Bez względu na powierzchnię, na której układasz płytki, przed rozpoczęciem będziesz musiał prawidłowo przygotować ścianę. Zanim zaczniesz nakładać klej, upewnij się, że powierzchnia ściany jest czysta i płaska. Chcesz, aby była równa i wolna od wszelkich oznak wilgoci. Gdy powierzchnia jest gotowa, usuń stare kształtki i nałóż klej. Wybór kleju w proszku jest zalecany przez Fantastic Tilers, ponieważ schnie wolniej i pozwala na lepsze wyrównanie.

Proces przygotowania ściany do układania płytek po usunięciu płytek jest prosty i wymaga niewielkich prac przygotowawczych. Nie chcesz w końcu wydawać na to dodatkowych pieniędzy. Ale warto to zrobić. To sprawi, że łatwiej będzie Ci zastosować nowe płytki i zaoszczędzi Ci pieniędzy w dłuższej perspektywie. Gdy ściana będzie już czysta i gładka, będziesz gotowy do rozpoczęcia układania płytek.

Używanie młotka do usuwania płytek

Używanie młotka do usuwania płytek to prosty sposób na oczyszczenie obszaru, który został pokryty brzydką fugą. Młotek wyposażony jest w trzy dłuta, dzięki którym cięcie płytek jest łatwe i szybkie. Młotek do cięcia płytek posiada ergonomiczny uchwyt rękojeści, który jest wygodny i trwały, dzięki czemu można go używać przez lata. Po zakupie nowego narzędzia, należy dokładnie zmierzyć i zabezpieczyć powierzchnię, aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom.

Młotek i dłuto murarskie to dwa niezbędne narzędzia do usuwania płytek. Narzędzia te są zarówno skuteczne w podnoszeniu płytek, jak i nadają się do trudnych narożników. Używanie młotka i dłuta razem może usunąć całą podłogę, w rezultacie. Jeśli wymieniasz całą podłogę, możesz również chcieć zainwestować w młot kowalski. Chociaż młot kowalski uszkodzi podłogę i ściany, nie jest to najlepsze narzędzie do usuwania płytek z łazienki.

Innym narzędziem do usuwania płytek jest obrotowa wiertarka z młotkiem. Jest to potężne narzędzie, które ułatwia przecinanie bardziej miękkich płytek niż inne. Narzędzia te są dostarczane z plastikową walizką transportową i nie potrzebują kompresora powietrza. Jednak młot może być ciężki i trudny w obsłudze dla mniejszych obszarów. Jeśli chcesz użyć młotka obrotowego do usuwania płytek, upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości młotek.

Jeśli nie jesteś pewien, jak używać młotka do usuwania płytek, możesz zamiast tego użyć wideł do wyburzania. Narzędzia te są bardziej trwałe i solidne niż młotek i dłuto. Mogą być również używane do większych projektów wokół domu. Jeśli jesteś zwykłym majsterkowiczem, prawdopodobnie posiadasz już taczkę. Oprócz usuwania płytek, taczki są przydatne do dziesiątków innych prac wokół domu, takich jak ogrodnictwo i sprzątanie podwórka. Jeśli nie masz takiej, rozważ pożyczenie jej od sąsiada, który ją posiada.

Nakładanie tynku Structolite

Zanim zaczniesz nakładać tynk Structolite, aby wyrównać pękniętą ścianę, musisz wiedzieć, czego szukać. Generalnie, przypadkowy, rozległy układ pęknięć nazywany jest pękaniem mapowym. W takich przypadkach można zastosować przyklejaną siatkę z włókna szklanego lub powłokę elastomerową, taką jak Nu-Wal. Musisz upewnić się, że tynk nie bąbelkuje, nie kapie i nie wybrzusza się.

Pierwszy, musisz usunąć wszystkie płytki ze ściany. Używając jastrychu, można zrobić poziom tynku. Drapanie ściany za pomocą jastrychu lub wertykulatora to dobry sposób na stworzenie nierównej powierzchni. Następnego dnia można nałożyć kolejną warstwę Structolite. Ta warstwa powinna mieć grubość około 1/4″. Grubość jest do Ciebie i zależy od tego, co chcesz, aby wykończenie było.

Używanie długiego, płaskiego drewna, aby sprawdzić powierzchnię dla nierówności jest kolejną dobrą opcją. Bumps mniej niż cztery lub pięć milimetrów są OK, ale wszystko większe niż to będzie wymagać dodatkowej opieki. Jeśli ściana jest nierówna, klej straci przyczepność i nie utrzyma ciężaru płytek. Nakładając tynk Structolite w celu wyrównania ściany po usunięciu płytek, należy uważać, aby nie użyć go zbyt dużo. Pamiętaj, że świeży tynk potrzebuje co najmniej 30 dni na utwardzenie. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy usunąć pozostałości tynku. W przypadku, gdy masz drewnianą powierzchnię, możesz zastosować farbę poliuretanową.

Aby zastosować tynk Structolite do wyrównania uszkodzonej ściany, powinieneś wymieszać materiał z odpowiednią ilością wody. Najlepiej użyć plastikowej packi, ponieważ jej krawędzie nie będą wcinać się w tynk tak łatwo jak metalowe. Zapewni to gładsze, jednolite wykończenie. Powinieneś również dodać trochę dodatkowej wody do mieszanki tynku. Po wyschnięciu farby bazowej można nałożyć warstwę nawierzchniową.

Ochrona oczu przed odłamkami płytek

Podczas odpryskiwania płytek należy zawsze nosić okulary ochronne i rękawice ochronne, aby chronić ręce i oczy przed odłamkami płytek, które nieuchronnie będą latać wokół. Noszenie rękawic jest szczególnie ważne, jeśli pracujesz sam, ponieważ odłamki płytek mogą latać po pokoju. Jeśli pracujesz z przyjacielem, poproś go o pomoc w złapaniu większych płytek, abyś nie musiał martwić się o swoje oczy.

Noś ochronny sprzęt do oczu podczas odpryskiwania płytek. Jeśli nie nosisz ochrony oczu, skończysz z dużą ilością pyłu i odłamków płytek w oczach. Noś maskę na twarz, gogle i rękawice, i upewnij się, że wykonujesz pracę w dobrej wentylacji, aby nie wdychać pyłu. Ochrona oczu przed odłamkami płytek po usunięciu płytek to dobry pomysł dla każdego właściciela domu.

Będziesz musiał również chronić oczy przed odłamkami płytek podczas usuwania płytek ceramicznych. Płytki mogą być niezwykle ostre, a nawet pojedynczy kawałek może przebić twoje oczy. Chroń swoje oczy nosząc okulary ochronne i rękawice odporne na przecięcia. Potłuczone płytki ceramiczne mogą skaleczyć tak samo łatwo jak odłamki szkła. Noszenie odpowiedniego sprzętu ochronnego sprawi, że cały projekt będzie bezpieczniejszy i przyjemniejszy.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane