Strona głównaLifestyleCzym jest naczepa firanka?

Czym jest naczepa firanka?

Naczepy firanki to nic innego jak rodzaj naczepy, który wykorzystywany jest do transportu różnego typu ładunków. Cechą, która wyróżnia tego rodzaju konstrukcję jest możliwość odsłonięcia bocznej ściany plandeki. Dzięki temu też możliwe staje się sprawne i znacznie wygodniejsze załadowania lub rozładowania ładunku.

Do czego wykorzystywane są naczepy firanki?

Naczepa firanka może być wykorzystywana do załadunku, dlatego chętnie kupowana jest przez firmy transportowe i produkcyjne. Tego rodzaju środki transportu odpowiadają za możliwość przewożenia produktów i sprzętów, które nie wymagają przechowywania ich w konkretnej temperaturze. Zazwyczaj w naczepach przewożone są, choćby artykuły spożywcze, które mają długi termin ważności. Kolejnym doskonałym przykładem wykorzystania naczepy jest transportowanie chemii gospodarczej czy też artykułów AGD oraz mebli. Chcesz wiedzieć, do czego jeszcze firmy transportowe wykorzystują naczepy firanki? Zdecydowanie należy wskazać w tym przypadku również różnego rodzaju materiały budowlane w workach lub też wywożone na paletach.

Warto jednak podkreślić, że ze względu na swoją konstrukcję, naczepy firanki nie są wykorzystywane zazwyczaj do transportu międzynarodowego, tam, gdzie niezbędne jest plombowanie ładunku po odprawie celnej. Szeroką ofertę znajdziesz tutaj – https://autoline.com.pl/-/naczepy-firanki–c1083

Dlaczego warto wykorzystywać naczepy firanki?

Zwróćmy uwagę także na to, jak wiele zalet charakteryzuje tego rodzaju naczepy. Przede wszystkim kierowcy ciężarówek podkreślają możliwość łatwego dostępu do przewożonego ładunku. Wszystko dzięki konstrukcji naczepy, która umożliwia ruch firanek w dwóch kierunkach. 

Poza tym konstrukcja naczepy została zaprojektowana w taki sposób, aby sprawdzała się doskonale niezależnie od tego, jaka jest jakość dróg. 

Kolejną ważną zaletą będzie również to, że tego typu środek transportu zapewnia bardzo wytrzymałą plandekę. Nie należy obawiać się występowania fałd i zagięć. 

Kierowcy ciężarówek na pewno zwrócą uwagę na to, że w praktyce wykorzystywanie naczepy firanki jest bardzo proste oraz spełnia kryteria związane z ergonomią.

Renomowane naczepy firanki

Do wyboru będziesz mieć naczepy od wielu różnych firm. Jednak, zamiast kupować je w ciemno, koniecznie zdecyduj się zainwestować w sprzęt, który wyróżnia się wysoką jakością i wytrzymałością. Jak zyskać pewność, że kupujemy naczepę, która na pewno spełni wszystkie te cechy? Dobrym wyborem będzie postawienie na sprawdzone marki, np. RUEHAUF, KRONE, SCHWARZMÜLLER, KÖGEL, SCHMITZ CARGOBULL i PACTON.

Czy opłaca się kupować używane naczepy firanki?

Dziś możliwe jest zdecydowanie się zarówno na zakup nowej, jak i używanej naczepy typu firanka. Która opcja opłaca się najbardziej? To zależy. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, jak bardzo była eksploatowana naczepa przez wcześniejszego właściciela oraz jaki jest jej rok produkcji. Następnie porównaj stosunek jakości do kosztów, jakie poniesiesz zarówno w przypadku nowych, jak i używanych środków transportu. To pozwoli Ci podjąć przemyślaną decyzję. Zastanów się także, jak bardzo będzie eksploatowana naczepa w Twojej firmie. 

Pamiętaj, że obecnie będziesz mieć do wyboru naczepy, które możesz zakupić nie tylko od sprzedawców z Polski, ale też z zagranicy. Dzięki temu zyskujesz szansę na zakupienie w bardzo okazyjnej cenie solidnej i nadal funkcjonalnej naczepy. Musisz jedynie zdecydować, jaka ładowność będzie Cię najbardziej interesowała oraz jakiego rodzaju zawieszenie spełni Twoje oczekiwania. 

Skorzystaj z portali, które umożliwiają zakup przez Internet naczepy firanki, aby zamówić pojazd nawet bez wychodzenia z biura.

Na pewno zaletą używanych naczep jest to, że zakup nie wpłynie negatywnie na płynność finansową firmy tak bardzo jak w przypadku modeli nowych, które są kilku lub nawet kilkunastokrotnie droższe.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane