Strona głównaZdrowieCo Zabrać Do Szpitala Na Operację? Podpowiadamy

Co Zabrać Do Szpitala Na Operację? Podpowiadamy

Jeśli masz operację, ważne jest, aby zabrać ze sobą kilka rzeczy. Niektóre z tych rzeczy mogą obejmować zmywacz do paznokci, opaskę na rękę Sea-Band(r) i kilka czasopism. Należy również pamiętać, że wiele szpitali nie pozwala na korzystanie z urządzeń elektronicznych z gniazdkami elektrycznymi. Należy również uważać, aby nie przepakować się za bardzo. Nie jest konieczne zabieranie wszystkich siedmiu tomów Gry o Tron. Najlepiej sprawdzić z lekarzem, aby dowiedzieć się, co sugerują dla Ciebie.

Urządzenia elektroniczne

Podczas operacji lekarze będą używać różnych rodzajów urządzeń medycznych, które można przynieść do szpitala. Niektóre z tych urządzeń to tablety i smartfony. Urządzenia te umożliwiają chirurgom dostęp do ważnych informacji podczas zabiegu i są zatwierdzone przez FDA. Te urządzenia medyczne pomagają również w odzyskiwaniu pacjenta i mogą zaoszczędzić dużo czasu. Oto niektóre z tych urządzeń:

Przenośne urządzenia elektroniczne są doskonałym sposobem, aby przejść czas podczas pobytu w szpitalu. Tylko upewnij się, aby sprawdzić z polityką szpitala na temat podejmowania urządzeń elektronicznych do szpitala, zanim przyniesie je w. Upewnij się, że spakowałeś słuchawki, ładowarkę i zapasowe baterie. Bądź pewien, że nie przynosisz żadnych wartościowych przedmiotów, ponieważ ochrona szpitala nie będzie w stanie zagwarantować ich bezpieczeństwa.

Niektóre urządzenia elektroniczne mogą rozpraszać lekarza lub lekarza medycyny estetycznej podczas zabiegu chirurgicznego. Według dr Christophera Spillersa, anestezjologa z Dallas, urządzenia elektroniczne mogą powodować rozproszenie uwagi. W 2011 roku 61-letnia kobieta o imieniu Mary Roseann Milne zmarła po operacji. Przyczyna jej śmierci nie jest znana. Chociaż ostatnie badanie sugeruje, że niektórzy pacjenci mogli doświadczyć rozproszenia w wyniku korzystania z urządzenia elektronicznego podczas operacji, ważne jest, aby przestrzegać wytycznych szpitalnych.

Jak technologia nadal się rozwija, urządzenia noszone stają się integralną częścią współczesnej medycyny. Urządzenia te monitorują funkcje życiowe i mogą pomóc lekarzom monitorować swoich pacjentów podczas operacji. Mogą one również pomóc lekarzom ocenić swoich pacjentów przed i po zabiegu. Wearables mogą być również wykorzystywane przez pierwszych respondentów w przypadku nagłych wypadków. Te dane w czasie rzeczywistym mogą pozwolić personelowi szpitala na przygotowanie się do przybywającego pacjenta. Podczas szkolenia urządzenia mogą również śledzić fizjologiczną reakcję uczącego się na czynniki stresowe w symulowanych i rzeczywistych środowiskach chirurgicznych.

Zmywacz do paznokci

Zmywacz do paznokci jest popularnym produktem do użytku domowego, ale nigdy nie należy zabierać go do szpitala na zabieg. Wiele osób jest uczulonych na aceton, a on sam może powodować oparzenia. Na szczęście istnieją pewne bezpieczne, nietoksyczne alternatywy. Możesz spróbować Kure Bizarre Natural Nail Polish Remover, który jest w 8,5 uncji płynnych i kosztuje mniej niż 38 dolców.

Przed pójściem pod nożem, kluczowe jest usunięcie wszelkich lakierów do paznokci, w tym fałszywych paznokci. Powinieneś również przynieść swój inhalator, jeśli masz astmę lub jakiekolwiek alergie. Najlepiej też unikać jedzenia i picia przez osiem do trzech godzin przed operacją. W zależności od rodzaju operacji może być konieczne zachowanie postu przez pełne 24 godziny przed operacją. Ponadto, jeśli niedawno przeszli Państwo operację, powinni Państwo usunąć wszystkie sztuczne paznokcie. Zmniejszy to również ryzyko infekcji na sali operacyjnej. Aby przygotować paznokcie do szpitala, możesz obciąć je w domu i wytrzeć do czysta. Następnie upewnij się, że na Twoich dłoniach nie ma żadnych pozostałości.

Po zastosowaniu zmywacza do paznokci, powinnaś nałożyć na dotknięte miejsce nawilżający balsam lub krem. Unikaj stosowania zmywacza do paznokci na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Zawiera on aceton, który może poparzyć i wysuszyć skórę. Dodatkowo może poparzyć, jeśli się go połknie. Konieczne jest również noszenie rękawic ochronnych, aby uniknąć przypadkowego narażenia.

Choć aceton może szybko wyparować, nadal jest niebezpieczny, jeśli przypadkowo go połkniesz. Może powodować zawroty i bóle głowy, a także jest łatwopalny. W razie przypadkowego spożycia może dojść do dezorientacji, bólu głowy lub zapaści krążeniowo-oddechowej. Nieacetonowy zmywacz do paznokci może mieć jeszcze bardziej szkodliwe działanie. Może również podrażnić oczy lub gardło.

Opaska na nadgarstek Sea-Band(r)

Możesz użyć opaski na nadgarstek, która może pomóc Ci w nudnościach i wymiotach, zwłaszcza jeśli zmierzasz do szpitala na operację. Opaska powinna ściśle przylegać do nadgarstka, aby była skuteczna. Należy ją zdjąć, jeśli pojawi się ból lub obrzęk. Opaskę należy również zdjąć w przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej lub mdłości. Opaska powinna być stosowana tylko w ostateczności i należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem jej dla jakiegokolwiek innego warunku.

Istnieje wiele korzyści z używania opaski na nadgarstek, aby pomóc w nudnościach i wymiotach po operacji. Te opaski są wolne od leków, nieinwazyjne alternatywne leczenie, które może zmniejszyć potrzebę leków przeciwwymiotnych. Są one łatwe w użyciu, szybko działające i wygodne do przechowywania w plastikowej torbie. Opaska jest dostarczana w opakowaniu, które można łatwo transportować do i ze szpitala.

Inną korzyścią z używania opaski do zmniejszenia nudności jest to, że może pomóc w zapobieganiu nudnościom i wymiotom. Większość kobiet doświadczy jakiejś formy porannej choroby podczas ciąży, ale niektóre będą miały ciężkie przypadki. Najlepiej jest śledzić, kiedy doświadczasz mdłości i wymiotów, aby móc użyć opaski przed pójściem do szpitala. Opaska nadaje się również do prania w pralce, dzięki czemu łatwo ją zabrać ze sobą podczas rekonwalescencji.

Istnieje duża ilość badań dostępnych na temat skuteczności opaski na nadgarstek w zapobieganiu nudnościom i wymiotom po operacji. Jedno z badań oceniało wpływ ciągłej akupresury na wymioty i nudności w 17 klinikach medycznych w południowym Michigan. Badanie obejmowało również próbę losową anglojęzycznych kobiet w ciąży z nudnościami i wymiotami. Kobiety zostały podzielone na dwie grupy: te, które nosiły opaski Sea-Band i te, które nosiły placebo. Grupa leczona nosiła opaskę przez cztery dni, natomiast grupa placebo nosiła opaskę bez przycisków akupresury przez trzy dni.

Przekąski

Istnieje szereg zdrowych i pożywnych przekąsek, które możesz zabrać ze sobą do szpitala. Orzechy to świetny wybór, ponieważ są dobrym źródłem zdrowych tłuszczów, a także dostarczają organizmowi przeciwutleniaczy i fitoskładników. Inne zdrowe opcje obejmują pakiety masła orzechowego, które można rozprowadzić na krakersach i dać ci wybuch energii. Inną zdrową przekąską jest owsianka, którą łatwo podgrzać w szpitalnej kuchni.

Unikaj przynoszenia czegokolwiek, co jest skażone zarazkami. Niektóre szpitale wahają się, aby pozwolić ludziom przynieść domowe jedzenie, ze względu na ryzyko bakterii. Jednak możesz przynieść ze sobą kilka rzeczy, które nie zawierają takich rzeczy, jak owoce lub warzywa. Przed przyniesieniem własnego jedzenia, upewnij się, że skontaktujesz się ze szpitalem z wyprzedzeniem, aby zapytać, czy możesz przynieść jakieś produkty. Jeśli pozwolą Ci przynieść coś z domu, pamiętaj, aby sprawdzić etykietę i upewnić się, że nie zawiera ona szkodliwych składników.

Przekąski to świetny sposób na zwalczenie głodu w szpitalu. Przekąski ze świeżymi owocami to świetny wybór, ponieważ nie wymagają one chłodzenia. Przekąska z serem również może być świetnym źródłem energii. Ser strunowy nie liczy się już jako przekąska, ale nadal jest to świetny wybór. Po urodzeniu dziecka prawdopodobnie będziesz w szpitalu przez trzy do czterech dni, więc najlepiej przygotować kilka przekąsek z wyprzedzeniem.

Przekąski do zabrania do szpitala przed operacją są ważne, aby zapewnić energię i komfort. Przekąski mogą obejmować od popsicles i bananów do jogurtu i prażonych pestek dyni. Możesz również przynieść zdrową przekąskę, taką jak pałeczki serowe. Możesz nawet dostosować przekąskę, dodając swoje ulubione nadzienie. Niektórzy ludzie wolą nawet wędzonego łososia podawanego z krakersami. Należy jednak sprawdzić politykę szpitala przed przyniesieniem jedzenia.

Ubranie

Koszula nocna lub szlafrok są odpowiednie dla okresu pooperacyjnego. Wystarczy luźny szlafrok. Warto również zabrać ze sobą dokumentację medyczną. Zatyczki do uszu i maska do spania pomogą Ci dobrze wypocząć w nocy. Jeśli masz długie włosy, rozważ związanie ich w kok. Oprócz bielizny i skarpetek, powinieneś zabrać ze sobą parę kapci. Należy również spakować kilka dodatkowych par butów do noszenia podczas pobytu w szpitalu.

Przynieś wygodne ubranie, które możesz łatwo założyć i zdjąć. Nie zapomnij spakować swoich soczewek kontaktowych lub okularów. Jeśli masz soczewki kontaktowe lub okulary, powinieneś je nosić w dniu operacji. Należy również przynieść kopię testamentu życia lub wcześniejszej dyrektywy. Dokumenty te mogą być wymagane podczas pobytu w szpitalu. Ułatwią Ci one uzyskanie odpowiedniej opieki medycznej i zapewnią komfort podczas pobytu.

Koszula i bielizna są również ważne. Biżuterię możesz zostawić w domu. Można je zgubić na sali operacyjnej, a niektóre z nich mogą przenosić bakterie. Dobrym pomysłem jest również zdjęcie kolczyków na ciele w dniu operacji. Dezodorant to kolejny element, którego nie powinnaś nosić, jeśli masz operację na ramieniu lub ręce. Trudno go później usunąć i może wpłynąć na operację.

Inną rzeczą, o której powinieneś pamiętać, jest to, że nie będziesz mógł prowadzić samochodu po operacji, więc upewnij się, że zorganizujesz kogoś, kto odwiezie cię do domu. Upewnij się, że dasz im duże wyprzedzenie, aby mogli przygotować się na twoją nieobecność przed datą operacji. Twój przyjaciel powinien być w stanie zorganizować transport dla Ciebie po zabiegu. Jeśli jesteś studentem, poinformuj o tym wcześniej swoich współpracowników, aby mogli się odpowiednio dostosować.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Najczęściej Czytane